Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges egyszerre két féle...

Lehetséges egyszerre két féle autoimmun betegségem?

Figyelt kérdés

kb három éve vannak gondjaim, de nem tudták hogy mi a baj.. mostmár kiderült egy klinikán hogy autoimmun beteg vagyok, de kétféle is... Rheumatoid Arthritis (RA) és Spondilitisz Ankolopetika (Bechterew-kór).

Nem voltam azóta dokinál a klinikán mert volt labor vizsgálat és hasonlók, így most jött meg a leletem és a kórképem is, hogy ez a betegségem.. de addig is szeretném tudni, hogy lehetséges ez tényleg? hogy két féle autoimmun betegségem van? van valaki hasnoló helyzetben? szedek most gyógyszereket (szteroid, gyulladás csökkentő, stb). de nem szeretném sokáig szedni ezeket, inkább gyógytorna és egyéb.. lehetséges így? mert olvastam hogy van aki élete végéig gyógyszeren él emiatt a betegség miatt.. én nem szeretnék.. gyerekvállalás előtt állok, így ezért sem... tanácsok? tapasztalatok? köszi előre is.. 28/N


2014. máj. 25. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen.


Azoknál akik gabonákat esznek, tejtermékeket (sérült a bélfal és gyulladásfokozó anyagok kerülnek a vérükbe nap-mint-nap) azoknál sajnos idővel kialakulnak ezek valamilyen súlyossággal :(

2014. máj. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Arnold901005 ***** válasza:

Szia!


Igen, lehet többféle. Nekem is több van. (Lupusz, Sjögren-szindróma, pikkelysömör, RA) Raynaud-szindróma is van, az volt az, aminél elkezdtek gyanakodni, hogy valami immun-probléma lehet és utána derültek ki a gondok. Addig csak szenvedtem a tünetektől, nem tudták, hogy mi a baj.

A szteroiddal vigyázni kell! A gyógytorna az jó ötlet! Állítólag az étrend megváltoztatása is tud segíteni, enyhítheti a tüneteket.


Kor:22

2014. jún. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!