Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Autoimmun betegségem van és...

Autoimmun betegségem van és szeretnék tetoválást. Szerintetek okozhat bármilyen gondot?

Figyelt kérdés
8 éves korom óta kezelnek autoimmun betegséggel, konkrétan ízületi gyulladással, és most úgy tűnik, hogy a pajzsmirigyem is emiatt működik alul. Kb. 3 éve tünetmentes vagyok az ízületeimmel. Bőrproblémám csupán az ekcéma volt, néha még most is kijön, de csak az ujjaimon, és csak a nagyon klóros vizektől. Szeretnék egy 25-30 cm hosszú tetoválást az oldalamra, viszonylag nagy területet foglalna el. Immunológiára legközelebb júniusra kaptunk időpontot, én addig nem akarok várni, hogy ott kérdezzem meg.
2011. dec. 28. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az immunrendszered a saját testedre támadt, akkor jobb, ha előbb megkérded a kezelőorvosodat, illetve a vizsgálat eredményétől teszed függővé. Ha az immunrendszered megtámadja a festékszemcséket, akkor akár kórházba is kerülhetsz miatta.
2011. dec. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, őszinte leszek. A tetoválásban sok nehézfém van, ami egészséges embernek is kihoz allergiát, neked meg súlyosbítja az ekcémád. A pajzsmirigyednek sem tesz jót a nehézfém, a vesében a májban is lerakódnak a nehézfémek. Ezt nem veszed rögtön észre, mert lassan szívódik ki a bőrödből. Minden szerved lassabban fog működni. Annyi bajt kihoz. Nem akarlak lebeszélni, de szeretnél betegebb lenni?
2011. dec. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) sajnos immunológiára nem könnyű bejutni, és nem hiszem hogy telefonon szánnának erre időt. Nem szeretnék persze betegebb lenni, de már 4 éve tervezem, hogy csináltatok, és most érkezett el az idő, minden megvan hozzá. :) Állítólag dolgoznak már növényi alapú (fekete) tintával is. Onnan tudom, hogy egyik ismerősöm allergiás minden fémre, és direkt így csináltatta meg. Vajon ez is okozhat gondot?
2011. dec. 30. 02:57
 4/6 anonim válasza:

Szerintem reagálni fog az immunrendszered a tetoválásra! Durva reakció is lehet. Ha szedsz valami immunszupresszív gyógyszert, akkor lehet, kevésbé, de adagtól is függ.


Hogyhogy júniusra kaptál időpontot? Miért nincs immunológusod? :O

2011. dec. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szedek már gyógyszert, tavaly abbahagytam. Methotrexatot szedtem, hetente 2 és fél szemet, csak hétvégén kellett szednem. Immunológusom pedig azért nincs, mert 8 éves koromban még csak az ízületeimmel volt gond, és nem tudtuk, hogy mást is okozhat. A 10 év alatt amíg kezeltek soha nem kértünk teljes vérképet, csak most mikor abbahagytam a gyógyszert, és így derült ki, hogy a TSH szintem 52 a megengedett 4 helyett, így elmentünk orvoshoz, és ő mondta hogy akkor kérjünk mostmár időpontot immunológiára, hogy megtudjuk mire számíthatok még, mikre van hajlamom, és mikre vigyázzak :)
2012. jan. 2. 01:12
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindig csak májfunkciókat néztük. Legelőször kértek olyan vérképet, amivel megnézték, hogy autoimmun eredetű-e, de azóta soha. Mellesleg vashiányos is vagyok. :D valamint a methotrexat miatt tele vannak heggel a lábaim, mert lassította a sejtosztódást, emiatt a sebeim se gyógyultak úgy, ahogy kellett volna... remélem ha egyszer lesz gyerekem nem fogja örökölni :/
2012. jan. 2. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!