Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen érzés elájulni?

Milyen érzés elájulni?

Figyelt kérdés

55 múltam, de tegnap eddig més sohasem tapasztalt rosszullét tört rám. Hazafelé sétáltunk a párommal, mikor egy pillanatra elsötétült a világ, és úgy éreztem, menten meghalok. Se levegő, se vérnyomás, semmi nem volt bennem. Öntudatom utolsó morzsájával a járda széle felé kormányoztam magam, hogy ne a betonra, hanem a fűre essek, de erre végül nem került sor, mert hirtelen kitisztultam. A páromnak csak annyit mondtam, hogy megszédültem, de valójában azt hiszem, ennél valami komolyabb dologról van/volt szó. Egészségesen élő, sportos fazon vagyok, még ha nem volt ez mindig így.

Az ájulást azért kérdezem, mert sosem volt még részem benne, így nem tudom, hogy ha nem tisztultam volna ki, ájulásba, vagy valami rosszabb dologba kerültem volna.



2014. máj. 30. 15:55
 1/3 anonim válasza:

Én ájultam már el párszor, és az egész hasonló, mint amikor a filmekben mutatják. Lassan elmosódik a világ, legyengülsz, homályosan kezdesz látni, majd hirtelen összecsuklasz, utána pedig már csak arra ébredsz fel, hogy a földön fekszel és aggódó emberek hajolnak föléd.

Velem így volt.

2014. máj. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát elég pocsék érzés. Nekem nagyon alacsony a vérnyomásom, volt párszor ájulásom.


Van, amikor lassan indul, és meg tudja fogni az ember, ha észen van, van, amikor nem, mert hirtelen tör rá, és eszébe sem jut, hogy bármi baja lehetne.


pl. sokat ácsorog a napon, tömeges rendezvényen és érzi, hogy elkezdenek elmenni a hangok és elmosódik a világ. Ilyenkor még időben szólni kell, vagy egyszerűen kiállni árnyákba, vagy ott hirtelen leülni, ahol van. Vagy vévételnél előre szólni, és nem várni meg, amíg elterül a földön.


Olyan is akad, amikor hirtelen jön: pl. romlott kaja miatt hányásnál a sok folyadék - és ionveszteség miatt hamar elájulhat az ember, és nem sok előjele van az egésznek.


Egyébként ami veled történt az az ájulás. Csak éppen nem estél össze.


Ki kellene vizsgáltatni magad, ha eddig soha nem volt ilyen problémád és 55 éves vagy. Inkább egy fölösleges vizsgálat, mint valami nagyobb baj. És fel a fejjel! :)

2014. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 31. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!