Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Imurán tapasztalatok? (...

Mate0708 kérdése:

Imurán tapasztalatok? ( Colitis ulcerosa) Rák?

Figyelt kérdés
Colitis ulcerosám van és az orvos most állított rá az imuránra. A mellékhatások nagyon aggasztanak,látom hogy daganatot is okozhat vagy bőrrákot. Hogy lehet védekezni az ilyenek ellen?

2014. jún. 7. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
26%
Szia!Elég durva mellékhatásokat írnak róla.Sajnos a gyógyszerek mellékhatásaira másik gyógyszereket szoktak adni újabb mellékhatásokkal.Érdemes lenne kipróbálnod a gyógynövényeket a colitisedre.Van egy könyvem, amiben erről is van egy esetleírás a szerző angol dokitól.Ha esetleg érdekel, akkor szívesen beszkennelem és elküldöm emailben.Egy olvasást megér.Jobbulást!
2014. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia.11 eve vagyok beteg, kb. 5 evig szedtem, de szunetekkel.Erzekenyebb lett a borom a napra, de 30-50es naptejjel elvoltam, inkabb borpirossag volt, nem leeges. Semmilyen rakot nem mutattak ki bennem, meg. Amit megtehetsz,hogy csokkentsd a kockazatot a rakra:

1. Figyeld, hogy hat rad a gyogyszer, enyhebb panaszokat is okozhat, ez sztem egyenfuggo, nekem tobbszor volt izuleti gyulladasom es kevesebb hasmenesem, amikor szedtem. Ha nehany honap szedes utan elojonnek panaszok, beszelj a dokival, ha utana tobb honapig meg mindig fennallnak, lehet, hogy leallit rola, merlegelni kell mennyit segit es mennyit art.

2. Fenyvedot hasznalj, arcra telen is,nem kell ugy kremezni, mint tengerparti nyaralason, de a borpir nalam allandosult (rosacea), mert nem mindig kentem. Fenyerzekeny gyogyi, emiatt irtak a borrakot, szal keruld a sokaig tarto kozvetlen napfenyt bekenve is.

3. Rendszeresen, akar 2-3 havonta ellenoriztesd az anyajegyeidet.

4. Olyan dokid legyen, akiben megbizol es kerdezd meg tole is, miert irta fel. Megvolt ra az oka, hidd el.:)


Bocsi, ha hosszu lett. A legtobb gyogyszernek lehetnek sulyos mellekhatasai is, de szerencsere ritkak es segit a korai felismeres, foleg a rak gyogyitasanal. De tudod mi elozi meg legjobban a rakot? Ne gorcsolj ra, elvezd az eleted minden napjat, amikor jol vagy es nem faj semmid. Jobbulast!

2014. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!