Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 38.6-os lázzal el lehet menni...

38.6-os lázzal el lehet menni a balatonra strandolni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 8. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem, mert még tüdőgyulladás, vagy egyéb más szövődmény lesz a vége, amúgy ilyen magas lázzal én ágynak esnék, eszembe sem jujtna a Balaton.
2014. jún. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Te is tudod, hogy nem.
2014. jún. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem javasolnám.

Az azért elég magas láz, inkább maradj otthon, és feküdd ki! Arról nem is beszélve, hogy ha már magadra nem gondolsz, azért másokat nem kéne megfertőzni. Legyél kicsit felelősségteljesebb!

Na meg nem is lenne túl kellemes.

2014. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért ne!

Akár 42 fokos lázzal is, csak az a kérdés, hogy elég fanatikus vagy-e és hogy túléled-e.

...idióta kérdésre, idióta válasz dukál.

2014. jún. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bloodbunny válasza:

Igen, akár késő ősszel is. Én katonaként egy teljes őszt töltöttem el Balatonkenesén a Honvéd üdülőben, építkezésen. Persze mi sátorban laktunk.


November elején már nagyon hűvös volt, a sátorban pedig nem volt fűtés. Iszonyúan megfáztam, belázasodtam. Az egyik srác járatos volt a népi gyógyászatban, és azt javasolta, hogy este mártózzam meg a tóban.


A levegő hőmérséklete már 0 fok körül járt, a víz se lehetett melegebb 10 foknál. Nem tudom leírni azt a borzalmat, amit akkor éreztem, amikor a víz alá merültem. De utána azonnal elmúlt a lázam, és egy órán belül a megfázásomnak is búcsút inthettem.


Én azért a mai puhány fiataloknak nem ajánlanám ezt a módszert. Akinek gond van a szívével – és ezt senki sem tudhatja magáról –, az azonnal meghal. Nyáron a víz meleg, tehát nincs meg ez a hűtő hatása, a forróság és a napsütés pedig még súlyosbítja is a lázat.


Tehát a bevezető mondatommal ellentétben mégis azt mondom: semmiképpen ne!

2014. jún. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!