Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért fáj az ember ismerőseine...

Miért fáj az ember ismerőseinek az, ha valaki le akar szokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés

Közel 7 év/napi doboz piros Marlboro után nagy nehezen hoztam meg a döntést: Le akarom tenni a cigit.

Erre pont jókor jutottam, mivel a dohányzás miatt hidegebb időben állandóan kialakuló hörghurutom éppen most kapott el, az ősszel már másodjára. Ilyenkor nem is esne jól egy cigi sem az állandó köhögés mellett.

Három napja bírom eddig, de már egyre rosszabbul...Az ismerőseim ezzel cukkolnak, az arcomba fújják a füstöt direkt, lehetetlen helyzetbe hoznak... Tényleg ilyen irigyek az emberek?


2013. okt. 9. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd fel a kesztyűt! Nézz a szemükbe, hagyd ott őket olyankor, mikor irritálnak. Irigykednek is egy kicsit, meg bizonyítani szeretnék, hogy neked úgysem megy. Majd agyilag készítsd fel magad minden rosszra, te menj közéjük és azért se gyújts rá! Mutasd meg, hogy ezt te meg tudod tenni! Higyj önmagadban!
2013. okt. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 acelsziv ***** válasza:
67%

Mert a koszos gyökér tudja, hogy

1: marha egészségtelen

2: istentelen drága

a dohányzás. Csak túl gyenge a nyomi, hogy leszokjon ezért utál mindenkit, aki nála erősebbnek bizonyul.

Amit tehetsz:

1: ne legyél ott, amikor cigizik

2: ha még egyszer az arcodba fújja a füstöt egy mozdulattal vedd ki a cigit a szájából és parázzsal előre told bele az orrlukába

2013. okt. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 acelsziv ***** válasza:
55%

Még valami. előbb -utóbb mocsok idegesnek fogod érezni magad. Vitaminboltban lehet kapno KalMag készítményt, ami kalcium és magnézium pontos keveréke némi egyéb vitaminnal kiegészítve. Egyik "mellékhatása" hogy nyugtat, de nem úgy mint a nyugtatók. Nem kábulsz be, csak azt veszed észre, hogy kevésbé vagy feszült.

Szerezz be ilyet és könnyebben le fogsz szokni.

2013. okt. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Most is szinte remegek egy rohadt cigiért, de akkor is keményebb vagyok nála!
2013. okt. 9. 20:16
 5/7 anonim ***** válasza:
13 év napi 2doboz után Allan Carr könyvét elolvasva egyik napról a másikra letettem, nem szenvedtem egyáltalán, és az sem zavart, ha más rágyújt a közelemben... minden fejben dől el... de érdemes elolvasni, mert adhat egy nagyon pozitív gondolatmenetet a leszokáshoz...
2013. okt. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy ilyenkor mi áll az efféle viselkedés hátterében. Az irigykedés még hagyján, de a magatartás egyszerűen minősíthetetlen az ismerőseid részéről.


Igen, érdekes, hogy adott szituációk mit hoznak ki egyes személyekből.

Ezt az oldalukat nem is ismerted eddig, egészen véletlenszerűen hoztad ki belőlük.

2013. okt. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Allan Carr gondolatait én is most fogom meghallgatni, hátha az még ad egy lökést! :)
2013. okt. 10. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!