Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a baj velem? Mit tegyek,...

Mi a baj velem? Mit tegyek, hogy le tudjam nyelni a gyógyszereket?

Figyelt kérdés

Pár évvel ezelőtt alakult ki nálam ez a dolog (valószínűleg pszichés alapon), hogy nem tudok lenyelni semmilyen tablettát. Bármilyen betegségem is adódik mindig nagy gondot okoz, hogy hogyan vegyem be a gyógyszert. Szinte pánikrohamot kapok ha tablettához kell nyúlnom! A kevésbé súlyos betegségeimet (nátha, megfázás) általában folyékony gyógyszerekkel kezelem (neo citran, c vitamin pezsgő tabletta), de van hogy ezek már kevesek!

mit tudnék tenni, hogy ez megszűnjön? keressek fel valamilyen dokit??


2014. jún. 22. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell doki. Törd porrá, és vedd be úgy.. (akár mézzel, szörppel, lekvárral). Nekem is nehezen megy a nagyobb tabletták lenyelése (akadt már a torkomon párszor, és keserű volt nagyon), és összetöröm ha túl nagy.
2014. jún. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is, hogy csak szetragva merem lenyelni, felek, hogy megakad e megfulladok... par eve van ez... 18/L vagyok jelenleg. Kiskoromban normalisan lenyeltem a kapszulakat is. En is orulnek, ha vki adna vmi jotanacsot.
2014. jún. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én gyerekkorom óta kínlódok a tablettákkal, a legtöbbet összerágva nyelem le, a kisebbeket azért sikerül egészben. Ha antibiotikumot kell szedjek, akkor inkább két adagot íratok fel a kisebb hatóanyagúból, hogy inkább két kisebb tablettát küzdjek le, mint egy nagyot.

Egyéb ötlet, hogy porrá töröd és egy nagyon kevés gyümölcslébe téve lekortyintod. Azért kevésbe, mert a sokat éppen úgy nem fogod tudni meginni, mintha darabos lenne.

2014. jún. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Velem is kisgyerek koromban volt, de szerencsére legyőztem. A porrá törés nem minden esetben jó, mert nem mindegyik gyógyszert szabad eltörni. Neked mitől alakult ez ki? Fennakad vagy mi történt?
2014. jún. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!:))


Valójában már nem emlékszem pontosan, hogy mikor alakult ki, de azt tudom h pár évvel ezelőtt, olyan 17-18 lehettem amikor megakadt a torkomon egy tabletta és végigkarcolta a nyelőcsövem mire sikeresen lenyeltem. Órákig fát utána a torkom. Szerintem ez lehetett az a pont amikor kialakult nálam!

2014. jún. 22. 23:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak szétrágom őket már 39 éve. Ha nem megy ne erőltesd.
2014. jún. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!