Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetnék, hogy ne fertőződ...

Mit tehetnék, hogy ne fertőződjek meg?

Figyelt kérdés
14/f vagyok és engedélyt kaptam arra , hogy bemehessek a kórházba gyerekekhez olvasni , figyelmeztettek , hogy könnyedén eltudok kapni néhány betegséget . És az lenne a kérdésem , hogy az egészségügyi maszk és a kesztyű mellet mivel tudnám még magamat kivédeni ???

2014. jún. 25. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdemes ruhát is másikat venni amikor benn vagy, majd magas hőfokon kimosni.

Fontos a higiénia. Moss utána kezet esetleg használj fertőtlenítő hatású zselét miután eljössz (ilyen egyébként szokott lenni kórházak mosdójában is, esetleg nővérektől kérhetsz).

A maszk a legtöbb cseppfertőzéstől megvédhet.

A kesztyű sem rossz dolog ilyen szempontból.

Fontos, hogy nem sérülj meg (hámsérülés, karcolás is lehet fertőzésforrás). Ha megsérülsz akkor azonnal kezeld a sebet (szintén a nővérek segíthetnek).


Egyébként nem parázz rá a dologra. Fertőző osztályra nagy valószínűséggel nem fognak beengedni. A vakbélgyanús Petikétől, meg a lábtöréses Lindától meg nem kapsz el semmit. De ha nagyon beöltözöl a végén jól megijeszted a kölköket :)

2014. jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen betegségük van. Szerintem amit tehetsz, h használsz kézfertőtlenítőt, sűrűn mosol kezet, és használsz vmilyen immunerősítőt.

Az a betegségtől függ, hogy indokolt-e a maszk+kesztyű.

2014. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És ki volt az a jótét lélek, aki ilyen hülyeséggel ijesztgetett?
2014. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!