Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nálatok hasonló tünetek...

Nálatok hasonló tünetek előfordultak a családban mostanában? Mindenkihez szól a kérdés!

Figyelt kérdés

A lényeg röviden. Hétvégén kamasz fiam hirtelen rosszul lett. Száj és nyelvzsibbadás, nehéz kar érzés, nehéz mozgás, alacsony vérnyomás, valamint beszédzavar /nem tudta megtenni amit kérünk, a szavakat nem tudta kimondani. Egy értelmes mondatot se tudott elmondani./jelentkezett nála.

Nagy mennyiségű hányással társultak a tünetek, mely szinte csak víz volt, kb 1.5 l.

Hányás után jobban lett. Enyhe hőemelkedése volt, egy napig szinte végig aludt.


A kérdést azért írtam ki, mert az orvosok mérgezésre gyanakodtak először. Se neurológiai, se labor eltérések nem voltak, kardiológián is mindent rendben találtak.

Mivel velünk volt végig előtte való nap is, semmit nem szedhetett be még véletlenül se, no meg nem is csinál már ilyet egy kamasz.


Ma kaptam a hírt, miszerint a családba igaz távolabbi rokon, aki tőlünk kb 150 km-re lakik Pesten, ugyanezekkel a tünetekkel került be a kórházba. Mind e mellé találtam egy ilyen cikket,


[link]


Ha többen is vagyunk, akik hasonlót tapasztaltak, akkor érdemes lenne utánajárni a dolognak, és nem hagyni annyiban.


2014. júl. 2. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem volt sokat a napon? Napszúrás nem lehet?
2014. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem, összesen fél órát volt kint. Az orvosok arra gyanakodtak, hogy szedett be szívgyógyszert, vagy alvadásgátlót. Legalábbis ezekre kérdeztek rá.

Számomra nagyon furcsa az egybeesés a rokon esete és a fiam esete között.


Rettenetesen megijedtem, és mivel semmilyen okot nem találtak a háttérbe, így elképzelni sem tudom, hogy mi lehetett. Aggódjak, vagy megnyugodhatok, előjön még, vagy ennyi volt.

Soha, senkinek nem kívánom azt az érzést, amikor nem voltam benne biztos, hogy a fiammal valaha még fogok-e tudni váltani egy értelmes mondatot. Egy beszélgetés meg álomnak tűnt.

2014. júl. 2. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha jobban van és elmúltak a tünetei szerintem nem lesz gond.
2014. júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

lehetséges, hogy permetszer, mert itt többen is panaszkodtak hólyagos, színes szúnyogcsípésekre, általában a mérgezett csípések ilyenek, és írták, hogy láttak permetező repülőt is. közvetlenül belélegezve lehet ilyen hatása, főleg asztmára hajlamosak esetén.


beszélni kell a rokonnal, nekik mit mondott az orvos.

a baj az, hogy az orvosok valószínűleg nem tudnak/akarnak semmit mondani erről ,mert drága és részletes kivizsgálást igényelne.

2014. júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is valamilyen permetszerre gondolok, de nem az általános házi permetezésre, mert édesapámék nem permetezik a gyümölcsfákat.


Az orvos nagyon lelkiismeretes volt amúgy, elmondta hogy igazán annyira szórtak a tünetek, hogy nem lehet tudni merre induljanak.


Csípésről nem tudok. A rokonnal beszélek amint elérem.

2014. júl. 2. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!