Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek mennyire lehet jó...

Szerintetek mennyire lehet jó az orvos diagnózisa? Használni fog a gyógyszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit összetett a problémám. Ezen a héten hétfőn voltam dokinál, légúti betegségem volt, kaptam antibiotikumot. Nem múlt el, ma visszamentem, hogy megvannak ugyanazok a tüneteim, adott másik gyógyszert (doxypharm az antibiotikum, és diclofenac ami gyulladáscsökkentő). Közben azt elfelejtettem mondani neki, hogy tegnap nagyon fájt a fejem, de máskor is szokott csak nem ennyire, és mikor ott voltam épp nem fájt.


Most így itthon viszont érzem, hogy érzékenyek a szemeim körül a csontok, fáj a halántékom, és ismét a fejem. Mennyi az esélye, hogy esetleg homloküreg, vagy arcüreggyulladásom van? És a doki lehet erre nem gondolt, én is csak most, így lehet nem a megfelelő gyógyszert kaptam? Vagy mindegy, mert antibiotikum, és akkor talán használ?


2014. júl. 11. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet simán a betegségtől is a fejfájás, de lehet valóban homloküreg gyulladás vagy/és arcüreggyulladás. Amire annyiban jó az antibiotikum, hogy a baktériumokat, amik a fertőzést okozták, azokat elpusztítják, viszont amíg neked oda, az arcüregbe, homloküregbe váladék van lerakódva, addig fog is fájni és az fenntarthatja a gyulladást. Amit tehetsz, hogy veszel be fájdalomcsillapítót, illetve ha van inhalálód, akkor inhalálsz, veszel a patikában ACC-t, ami segít a sűrű váladék feloldásában és távozásában, illetve ha nincs inhalálód, akkor pedig forró sós vízzel gőzölteted magad (azért nem a kamilla teát írom, mert a kamilla az szárít, 1-2 alkalomra jó, de annál többször számítja a nyálkahártyát).
2014. júl. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


És akkor úgy gondolod, hogy ez a fajta antibiotikum jó rá? Mert én attól "félek", hogy már szedtem 5 napig egy másikat, most szedem ezt, ha meg erre valami miatt nem jó, akkor lehet írnának egy harmadik félét, de akkor már kicsinálná a gyomromat.

A sós vizet kipróbálom, egyébként úgy érzem a légutaim tiszták, napi 1x, 2x használok orrsprayt, de levegőt kapok ettől függetlenül.

Infralámpám nincsen, de a sós vizes gőzölést megcsinálom.

2014. júl. 11. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Megtörtént már pár emberrel, hogy egymás után 3 féle antibiotikumot kellett szednie. Nem kellemes dolog, de ki lehet bírni. Ne parázz már ennyire! :) Szedd be, aztán meglátod.
2014. júl. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem tetted volna meg, akkor most tedd meg, hogy szedj az antibiotikum mellé probiotikumot (normaflore, lactív), az segít, hogy ne készítse ki a gyomrodat az antibiotikum.

És antibiotikum és antibiotikum közt is van különbség. Két oka van annak, ha egy antibiotikum kúra nem használ. Egyik, hogy nagyobb a fertőzés, így nem elég az egy adag kúra, kell még egy kúra. Vagy a másik, hogy több fajta baktérium létezik és nem mindegyik antibiotikum jó az összes baktériumra, így ha valakinek nem olyan baktériummal vagy nem csak olyan baktériummal van dolga, amire eddig kezelést kapott, akkor lehet, hogy hiába a kúra, az illető nem jön rendbe és ezért másik fajta kell.

2014. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!