Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Nekem és a lányomnak is...

SOS! Nekem és a lányomnak is neurofibromatozisa van. Nekem eddig csak bőrtüneteim voltak, de most a lányomnál az MR az agyban is mutatott ki csomókat. Ha valaki tud erről valamit vagy hasonló betegsége van írjon! Mivel jár ez? Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

2014. aug. 5. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mi erre maximum csak tippelgetni tudunk, az orvostól kéne érdeklődni. Erősen függ az agyban lévő csomók helyétől, méretétől stb. Általánosságban az agyi térfoglaló folyamatok sajnos nem jók.
2014. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, majd az orvostól is érdeklődöm ma jött meg az eredmény és csak jövő hétre adott időpontot a doki.Addig még nagyon nehéz várni
2014. aug. 5. 13:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Valoszinű kisérni kell folyamatosan, attol függ hol vannak a csomok, mekkorák, amennyben kompressziot (nyomást) gyakorol valamelyik létfontosságu szövetre, mütétileg eltávolitják.Azt tanácsolom kérj több orvosi véleményt, mert a sogornöm meghalt ebben a betegségben, nem akarták megmüteni, mert nagyon rossz helyen voltak lokalizálva a daganatok,amikor megelégeltük a folyamatos rosszullétet akkor kértük egy másik idegsebész véleményét,aki döbbenten nézte a leleteket,hogy miért nem operálták idáig..Ö elvállalta lézerrel akarta megmüteni, de sajnos a mütét 18-ra volt beirva, ö pedig 16-án meghalt.A kislánya 3 éves és már elkezdödtek nála is a változások.Hány éves a lányod?
2014. dec. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én is ebben a betegségben szenvedek születésem óta .Most 21 éves vagyok 2007ben egy szilva nagyságú daganattal műtöttek meg koponyán belül. azon kivül még elszórva van 5-6 db koponyán belül és még jó pár darab a testem többi részén amik még nem nagyon aktivizálódtak.Nekem is ugyan ilyen csomóim vannak a testemen kitapintható.amit meg műtőttek az egy 68 cm cysta volt. szerencsére nem volt szükség sugár kezelésre
2015. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azóta is folyamatosan járunk ellenőrzésre, neki is vettek le több csomóját.Kettőt a lábáról épp mostanában,19 éves.Nem rég voltunk MR-en szerencsére számottevő változás nem történt. Bár eléggé rossz helyen helyezkednek el.Tudtok olyan dokit aki megbízható ebben?Mert igazán nem mondanak semmit.Még azt sem sikerült elérni hogy valaki koordinálja hogy mikor milyen vizsgálat lenne esedékes,kivéve az MR, oda évenként járunk.
2017. nov. 24. 19:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Az MR a legfontosabb!hány csomó van az agyában?vannak e tünetei az agyi eltérés miatt?Szerintem a legjobb szakember prof Barzó Pál,a szegedi klinikán dolgozik.Nagyon korrekt idegsebész!
2018. jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még annyit mondanák,hogy a sogornőmnél a terhesség okozta a betegség rohamos agresszivitását..a csomok az agyában csak nőttek és nőttek..hónaprol hónapra mindig több lett és hihetetlen gyorsasággal növekedtek!
2018. jan. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor mondta a dr,hogy nem szabadott volna gyermeket vállalnia...orosz rulett...nem tudta...senki nem mondta neki soha..no,azt még megjegyezném,h a rákos elfajulást soha senki nem zárta ki?!nem vettek tőle szövet mintát!
2018. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 32 vagyok, nekem is van koponyán belül pár. Vagy 4 éve muattta ki az MR, hogy kisebbek lettek. Hogy mitől, nem tudni, a doki is nézett, h ilyet ő még nem látott. Azóta akkorák. Hónap végén megyek a kontrollra. Én egész jól megvagyok, habár van jópár a testemen, de neurológiai defektet nem vettem még észre magamon. Nem igazán tudunk mit tenni sajnos, csak imádkozni és bízni, hogy rosszabb nem lesz, s találnak rá valami szert előbb-utóbb, ami ha nem is szünteti meg az eddigieket,de megállítja a további burjánzást.
2018. febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!