Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ebola! Miért nem zárják le a...

Ebola! Miért nem zárják le a repulőtereket Afrika es az EU között?

Figyelt kérdés

Kiváncsi lennék a véleményetekre, hogy szerintetek miért nem született egy ilyen megoldás. Azért csak Afrika és az EU között kéne lezárni, mert eddig Európán belül sehol nem regiszttáltak fertőzés miatti megbtegedést. (Csak akit úgy szállítottak be.) Véleményem szerint az lenne a legjobb, ha Afrikában bejelentenék, hogy a repulőtereket lezárják, de akik nem ott élnek, hanem egyéb okokból tartózkodnak kint azoknak 1 hetük lenne jelentkezni arra, hogy haza akarnak menni, persze ha igazolják magukat hogy melyik országban élnek stb.. Ezután meg kéne őket vizsgálni, akiknek már tünetei vannak azokat haza se engedném, vagy csak nagyon szigorú felügyelet alatt. Akik tünetmentesek, azokat legalább 3 hétig elkülönítve kéne vizsgálni, ugyanis a lappangási idő extrémebb esetben 21 nap is lehet, ha ezután se lenne semmi baja, akkor hazaengedném, de innentől kezdve senki se ki, se be. Ezzel a módszerrel szűk 1 hónap alatt, le lehetne zárni a repülőtereket.

Bocsánat ha hosszú lett, nektek erről a módszerről mi a véleményetek?



2014. aug. 12. 22:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, javítok: repülőtér. (Telefonról írtam)
2014. aug. 12. 22:46
 2/16 anonim válasza:
67%
szerintem itt sántít valami. nem tisztázott, hogy honnan került elő az ebola vírus, az sem, mi volt a közös a fertözöttek életében. a virus terjed, több áldozat és fertözött van mintsem gondolnánk. mire ez a hír kiszivárgott, már rég a kereskedők kibe hurcolták szerintem a vírust..
2014. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyelőre ezer emberről van szó, több hónap alatt. Ezer ember több hónap alatt ez egyelőre nem egy hihetetlen világjárvány. Ijesztő, szerintem is, de mivel a repülőterek lezárásával baromi nagy érdeksérülések is járnának (emlékezzünk, hogy nem csak polgári, hanem kereskedelmi repülés is létezik), ezért mindenki reménykedik, hogy nem lesz nagyobb baj.
2014. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz, de én nem nagyon merném kockáztatni más emberek életét, csak azért mert néhány kereskedelmi repülő kimarad, amíg nem javul a helyzet.
2014. aug. 12. 22:58
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a néhány kereskedelmi repülő valószínűleg sokkal több, mint gondolnád. Az nem mindegy, hogy a háromnegyed világ műszaki ipara leáll, mert nincsenek nemesfémek meg nehézfémek meg színesércek, amikben ugye Afrika rettentő gazdag, mások viszont nem annyira. Nagyon hamar tud eszkalálódni az ilyesmi. Nem vagyunk felkészülve arra, hogy lezárjunk egy egész kontinenst. Ha nagyon nagy lesz a gebasz, biztos megcsinálják, de 1000 ember miatt nem.
2014. aug. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igazad van, de szerintem azért lenne jobb lezárni, mert így nem terjedne tovább, és meg lehetne akadályozni egy nagyobb méretű káoszt. Én úgy képzelem ezt el, hogy a lezárás hatására nem terjedne a vírus, ezért pár hét alatt meg lehetne állítani, vagy esetleg kis híjján megszűntetni.
2014. aug. 12. 23:16
 7/16 anonim ***** válasza:
Már van gyógyszer rá állítólag -
2014. aug. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A gyógyszert kéne odaadni az afrikai országoknak,

ahol ez a járvány van és akkor meg tudnák vele gyógyítani az embereket

2014. aug. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretnék ebolás lenni, de ez a betegség tényleg nem terjed olyan gyorsan. Képzeld el, hogy hányan laknak arrafelé, mégis három országból összesen lett 1000 áldozata. Ha nem érintkezel közvetlenül a beteg ember testnedveivel nem is kaphatod el. Magyarul, ha nem hány le valaki csak úgy, akkor megúsztad. Arra meg akkor is kicsi az esély, ha esetleg egy beteg ember ide kerülne. Ha valaki beteg, azt azonnal elzárják.

És hidd el, hogy 1000 sokkal több embert áldoznak fel nem kereskedelmi okokból, meg a nagyhatalmakat sosem hatotta meg az emberélet, különben nem küldenék harcolni a katonánikat...

2014. aug. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nincs rá gyógyszer.
2014. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!