Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ebola! Miért nem zárják le a...

Ebola! Miért nem zárják le a repulőtereket Afrika es az EU között?

Figyelt kérdés

Kiváncsi lennék a véleményetekre, hogy szerintetek miért nem született egy ilyen megoldás. Azért csak Afrika és az EU között kéne lezárni, mert eddig Európán belül sehol nem regiszttáltak fertőzés miatti megbtegedést. (Csak akit úgy szállítottak be.) Véleményem szerint az lenne a legjobb, ha Afrikában bejelentenék, hogy a repulőtereket lezárják, de akik nem ott élnek, hanem egyéb okokból tartózkodnak kint azoknak 1 hetük lenne jelentkezni arra, hogy haza akarnak menni, persze ha igazolják magukat hogy melyik országban élnek stb.. Ezután meg kéne őket vizsgálni, akiknek már tünetei vannak azokat haza se engedném, vagy csak nagyon szigorú felügyelet alatt. Akik tünetmentesek, azokat legalább 3 hétig elkülönítve kéne vizsgálni, ugyanis a lappangási idő extrémebb esetben 21 nap is lehet, ha ezután se lenne semmi baja, akkor hazaengedném, de innentől kezdve senki se ki, se be. Ezzel a módszerrel szűk 1 hónap alatt, le lehetne zárni a repülőtereket.

Bocsánat ha hosszú lett, nektek erről a módszerről mi a véleményetek?



2014. aug. 12. 22:43
1 2
 11/16 anonim válasza:

Ennyi embernél elég, ha komolyan ellenőrzik a repülőtereken az Afrikából érkező utasokat, ez jelenleg meg is történik.

Ez még leírva sem egyszerű, megvalósítani pedig lehetetlen. 1000 ember miatt nem zárható le egy kontinens légi forgalma. Még az utasforgalom inkább, de az áruszállítás semmiképpen sem.

2014. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Tízes válaszolónak: van kísérleti gyógyszer.


És teljesen felesleges volna lezárni az egész kontinenst, nem tudom honnan veszitek ezt a marhaságot, mert már olvastam itt hasonlót, még csak rossz származna belőle. Legfeljebb az érintett országokat kellene csak lezárni szükség esetén. Te se örülnél, mert Oroszországban meghal mondjuk 1000 ember és te nem repülhetsz Magyarországról sehova.

2014. aug. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja, kísérleti gyógyszer több is van, ami működött egereken, és amit még sose próbáltak ki emberen :) De az, hogy van kísérleti gyógyszer, az közel se jelenti, hogy van gyógyszer. Nekem úgy tűnik, hogy ennek az ebolának a halálozási aránya pontosan ugyanolyan magas, mint a többié szokott lenni, kísérleti gyógyszerek ide vagy oda.
2014. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
A két amerikainak akiknek beadták a kísérleti gyógyszert javult az állapota. Azért nem ide vagy oda.
2014. aug. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
en egesz eddig amig nem hallottam rola,bätran utazgattam igaz csak az EUn belül,de most hogy a mediaban is ez folyik mindig,ugy beparäztam hogy a közeli települesre nem merek utazni es ha betegnek lätszo emberekkel vagy negerekkel talälkozom,rögtön beijedek:( jo lenne azert valahogy megfekezni a järvänyt,a H1N1 is lecsengett asszem
2014. aug. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

"én nem nagyon merném kockáztatni más emberek életét, csak azért mert néhány kereskedelmi repülő kimarad, amíg nem javul a helyzet"

Ha pénzről (ok, kereskedelemről) van szó, nem számít más ember élete. Másik meg az, hogy egy lezárás megbénítja a gazdaságot.

2014. aug. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!