Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szteroidos krémtől viszketés...

Szteroidos krémtől viszketés lehetséges?

Figyelt kérdés
Allergia jött ki a nyakamon a melegtől ami elég ronda és nagyon viszket. A háziorvos írt fel szteroidos krémet rá. Az előírásnak megfelelően vékonyan bekentem,de most jobban viszket, mint eddig. Ez normális? Próbáltam rákeresni, de sehol nem írták, hogy még erősebb viszketés alakulhat ki.
2014. aug. 19. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
a szteroid a gyengéknek való
2014. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
tudsz jobbat is a kiütés ellen ha ilyen okos vagy?
2014. aug. 19. 22:10
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
kenőcs
2014. aug. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
necsináld..és milyen kenőcs? Naturlandossal kentem,semmit nem segített..
2014. aug. 19. 22:19
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor szokott viszketni, ha rosaceás bőrre kenik, én pl. ezért nem használhatok ilyesmit, mert azt csak mégjobban irritálja.

De lehet, hogy egy más formában kellene használnod, van belőle krém, gél és kenőcs, valaki pl. kifejezetten a gél állagú dolgoktól kap viszketést, van aki a zsírosabb kenőcsöktől stb.

2014. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Fenistil-t próbáltad már?
2014. aug. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A gyógyszer leírásában nem szerepel mint mellékhatás? Mert ha nem írják, akkor nem attól. Lehet, hogy még nem gyógyult meg.
2014. aug. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi,ha nem hat, kipróbálok mást.

Ez már nem az a fajta kiütés,amire jó a fenistil.

2014. aug. 19. 22:24
 9/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem kaptam a gyógyszerhez leírást, mert úgy keverték ki a gyógyszertárban és csak a fehér tégelyt kaptam, meg a blokkot. A doki meg nem mondott ilyesmit, csak hogy vékonyan kell bekenni.
2014. aug. 19. 22:25
 10/12 A kérdező kommentje:

Elocom van benne, amihez ezek a mellékhatások:

A következő mellékhatások jelentkezhetnek: csiklandozó érzés, viszketés, a bőr elvékonyodása - emiatt feltűnőbbé válhatnak a bőr kis erei -, a feszülésnek kitett helyeken csíkos rajzolat (stria) keletkezhet a bőrön, bőrpír (erythema), a bőr bíbor-vörösesbarna elszíneződése, bőrgyulladás, szőrtüszőgyulladás, a bőr festékanyagának csökkenése, túlzott szőrnövekedés.

Az Elocom készítmények (mindenekelőtt az oldat) alkalmazása égő érzést válthat ki és bőrirritációt okozhat.


Kb olyan ez, mint a fejfájás csillapítónál mellékhatás a fejfájás...

2014. aug. 19. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!