Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meglehet gyógyulni a cukorbete...

Meglehet gyógyulni a cukorbetegségből?

Figyelt kérdés

2014. aug. 31. 16:05
 1/7 kiss1330 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Az I. típusú cukorbetegségre jelenleg nincs gyógyszer, amivel teljesen tünetmentessé válhat a beteg. A II. típusú cukorbetegségből más a helyzet. Ha korán felismerik, kezelik, és a legfontosabb, hogyha maga a beteg tesz érte(étrend, mozgás, életmód) akkor a tüneteket normalizálni lehet, így visszaállhat a normális vércukor, és inzulintermelés is. Megjegyzem, ehhez nagy nagy akar kell, tényleges teljes életmód váltás. Hozzátenném, egy 60 éves ember, aki már 30 éve cukorbeteg már nem biztos, hogy ezt meg tudja valósítani, de egy fiatal, korán diagnosztizált embernek nagy rá az esélye. Remélem tudtam segíteni. További szép napot!

2014. aug. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A hasnyálmirigy szigetsejt apparátusát (Langerhans szigetek) az inzulint termelő ún. B-sejtek mellett más fontos hormonokat termelő sejtek is alkotják (A-, D-, PP-sejtek), melyek finom, összehangolt működése elengedhetetlen, ugyanakkor cukorbetegség esetében nemcsak a B-sejtek, hanem az egész szigetsejt apparátus elpusztul. Így egyértelműnek tűnik, hogy a diabetes mellitus gyógyításának alternatívája az érnyéllel rendelkező hasnyálmirigy, illetve az izolált hasnyálmirigy szigetsejtek beültetése.
2014. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első nagyon jól mondja. Az 1-es típ. DM-ből nincs kiút, mivel az inzulintermelő sejtek "elvesztek", viszont a 2-es típ. DM sokkal könnyebben uralható, főleg ha nem várják meg a betegség kialakulását, hanem életmódváltással (mozgás + szigorú diéta) kezelik az ún. prediabetikus állapotokat (emelkedett éhomi vércukorszint - IFG, csökkent glukóztolerancia - IGT).


És vannak a másodlagos cukorbetegségek, amelyek endokrin betegségekhez kapcsolódnak, ott nyilván az eredeti betegséget kell kezelni, és a beteg meggyógyul.

2014. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló elmondta a lényeget.
2014. szept. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindkét féle cukorbetegséget szővődmény mentessé lehet tenni, ha a vércukor értéket a normál szinten tudjuk tartani. mindkettőnél más a módja, de a diéta mindkét esetben nagyon fontos. Két étkezés között legalább 2 óra időt kell várni mert annyi idő kell, hogy lebontsa a szervezet a korábbi étkezésnél bevitt szénhidrátot, ha nem vittünk be többet, mint amennyit egészséges ütemben le tudunk bontani. Ez eleinte rendszeres mérésekkel kell kontrollálni és így megtanulható, miből mennyi hogyan emeli a cukor szintet. Azt, hogy miből mennyit ehetünk egyszerre.

Ha valaki túlzott szénhidrát mennyiséget visz be egyik étkezésnél, akkor nem bomlik le másfél-két órán belül a normál szintre. Ez már szövődmények kockázatát hordozza.


Ha óránként rá eszünk, akkor megint folyamatosan magasan tartjuk a cukor szintjét, ami össze adódik és szövődményeket okoz.


A hosszú távon magasabb vércukor szintje a koleszterinen keresztül okozza első sorban a kockázatokat. Ilyenkor megemelkedik a koleszterin mértéke és ez gyors ütemben kezd lerakódni a legvékonyabb kapilláris erekben.


A CLA és a halolaj kapszula ennek az eltakarításában segít az érfalakról.


leginkább és leggyorsabban a szem ideghártyáján lehet észrevenni a károsodást, mert azt az időszakos szemészeti kontrollnál legkönnyebben meg látják. Ezért érdemes félévente legalább egyszer elmenni szemészeti kontrollra, ahol a szemfenék ideghártyáját vizsgálják.


Azért is hívom fel erre a figyelmet, mert ez utána csak nagyon szigorú diétával és egy nálam bevált módszerrel (majd leírom) sikerült csak csökkenteni, méghozzá jelentősen, pedig az orvos azt mondta, hogy ilyent még nem látott, hogy ez gyógyuljon. Eddigi tapasztalatai alapján mindig kicsit csak rosszabbodni szokott.


Amit én csináltam, a koleszterin csökkentőt atorvasztatin-t 40 mg-ról 60 mg-ra emeltem és elkezdtem szedni napi 4 alkalommal az 1 grammos omega3 kapszulát.


Ez azt jelenti, hogy

reggel 1 halolajkapszula

délben 1 CLA kapszula

este 1 halolaj..

éjszakai órákban 1 CLA.. éhgyomorra, legalább 2 deci vízzel vagy többel.


Ami a szemben kezdődött szövődmény, annak a mérete már jelentősen csökkent. A szervezetben az összes eret tisztítja ez a megoldás.


Még a szemészeti szövődmény kezelésére kaptam egy szemcseppet, "Nevanac". Ez egy gyulladást csökkentő szer. Ezek együtt tartják karban a szervezet ereit és a csepp helyileg a szemre hat.


Legelsőként ezekre érdemes figyelni, hogy ne keletkezzen tartós károsodás. Azután ha tartjuk a diétát és a normál vércukor szintet, akkor a sejtek inzulin érzékenysége is javulhat és egyre könnyebb lehet a vércukor normál értékét megtartani.


A CLA kapszula egyébként is kedvező hatással bír a cukor és koleszterin háztartásra. Viszont akinek egyszer a II-es típusú diabétesszel volt dolga, annak mindig figyelni kell a szénhidrátban szegényebb étkezésre, mert a hajlam meg marad és visszaesés könnyen bekövetkezhet.


[link]


Egy időben lenmagolajat szedtem, de jóval hatékonyabb amióta CLA és a halolaj kapszulákat szedek. Nem olcsó, de az egészségért sajnos meg kell fizetni.


Van még egy hasznos tanács, akár idősebbeknek is!

[link]


Tényleg jó kondit ad, így közel 60 évesen, 60-80 km-es kerékpár túrákat tudok így megcsinálni a hegyek között.

Az intenzív test mozgás is csökkenti a cukor betegség szövődményeit.



Ja és az elsőhöz még hozzá szólnék, 59 évesen is lehet komoly diétét tartani. :-) Persze tudom, sokan nem tudják vagy akarják ezt tartani. Nálam is úgy sikerült, hogy a szemészeten szembesítettek azzal, hogy mi lesz ha nem teszem. Azóta nagyon szigorúan betartom és minden módszerrel csökkentem a koleszterint és alacsonyan tartom a cukor szintem és szedem a gyógyszer, amit kaptam a cukor és a koleszterin csökkentésre. Azóta jelentősen javult a szememben lévő állapot, ami tükrözi az egész szervezet keringésének (mikrokeringésének) az állapotát is.

2014. szept. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MollyQuinn válasza:
Cuncimokusok elarulok valamit... Meglehet az egyesbol.is mivel a pa ebben szenvedett es a nemet gyogymodok es kis imadkozas es hit segitsegevel meggyogyult. Meg kicsi kell a teljes gyogyulashoz de mar nem szur max 3 naponta este. DM ben vannak.ginseng leszitmenyek azok segitenek az inzulintermeles beinditasaban persze a kajar is valamilyenszinten figyelj:) es o diabestet szed melle:) ha bovebben erdekel.valakit privat uzenetben megtalal:) de nem.midegy ez sem.mert o az idegessegtol lett az igy meg valamennyije maradt es ezek szaporodasaban segitettunk
2014. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#MollyQuinn: Egyrészt szokj le a cuncimókusozásról.


Másrészt idegességtől nem alakul ki 1-es típusú cukorbetegség. Ez egy autoimmun folyamat, amikor a szervezet megtámadja, kiírtja az inzulintermelő sejteket. Teljesen.


(Természetesen ha bármivel bizonyítod, hogy a hit beültetett egy olyan hasnyálmirígyet amit nem támadott meg az immunrendszer, akkor meggyőzhető vagyok.)

2014. szept. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!