Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az első terhességem alatt...

Ha az első terhességem alatt diagnosztizáltak diabéteszt/cukorbetegséget, akkor mekkora az esélye, hogy a másodiknál is ez lesz?

Figyelt kérdés
Csak a terhességem alatt lettem cukorbeteg és 160g-os szénhidrát diétát kellett betartanom. Se előtte, se utána. Kinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

2014. febr. 26. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
szia, elsőnél nekem is terhességi cukrom volt, ráadásul a terhelt érték elég magas, 10-es volt. Azt hittem a másodiknál sem úszom meg, de nem így lett, 6.5 lett a terhelt cukor (cukros lötyi van nálunk, rá két órára vérvétel). Orvosom mondta, hogy ez bizony elég ritka, de hát ez azt jelenti, hogy bizonyára azóta is figyelek az étkezésre. Ebből annyi igaz, hogy azóta xilitet használunk meg teljes kiőrlésű lisztet, és kevesebb (érts 2-3 havonta becsúszik) gyors kaját főzök (ilyen zacskós alapokra gondolok). Lehet ennyi elég is volt, nem tudom...
2014. febr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első terhességnél kicsit emelkedett érték, csak odafigyelés kellett, második terhesség inzulin.
2014. febr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: Neked mekkora értéket mértek az elsőnél és mekkorát a másodniknál? A másodiknál mikor vették észre nálad? Csak a terhelésnél vagy más előbb?


Nekem az elsőnél 8,3 volt. Azóta nem különösebben figyelek oda, hogy mit eszem, de mivel szeretem a teljes kiörlésű kenyereket, legtöbbször azt eszem. Remélem azért az inzulinos dolgot nem kell végigcsinálnom... :o\ (de pesrze ha azt mondja majd a doki, akkor a baba érdekében bármit)

2014. febr. 27. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!