Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Folyamatos nyelési kényszer...

Folyamatos nyelési kényszer és böfögés felváltva, megfázáskor, mi az oka, hogy lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés

Megfáztam, fáj a torkom és kissé köhögök.

Sok teát ittam, s mézes citromos dolgot ettem, (gondolom) emiatt több nyál termelődött, de folyamatosan jön az inger hogy nyeljek, s miután nyelek, böfögök, majd kezdődik elölről. Eléggé idegesítő, érzem már, hogy a hasam tele van nyállal, de nem tudok mit kezdeni, úgy érzem, folyamatosan nyelnem kell.

Volt valakinek hasonló panasza? Mit tett?

Ha eszem zsemlét, meg száraz dolgokat, az segít felszívódni a sok folyadékot?



2014. szept. 6. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem dohányzol?
2014. szept. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
soha nem cigiztem
2014. szept. 9. 14:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, de örülök hohy nem vagyok egyedül ezzel. Nekem minden megfázás ilyen, egyfolytába bbüfögök mikor kapar a torkom és nem bírom visszatartani sem. Nagyon égő ha ilyenkor kell emberek közé mennem, ráadásul aludni sem hagy ez a dolog......hu azt hittem csak en bírkozom ezzel, mert meg senkitol nem hallottan ilyen tüneteket.
2014. dec. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én is ezzel küzdök. Most először tapasztaltam ilyesmit. Annyira kellemetlen, se lefeküdni, se aludni nem tudok pedig lázas vagyok, úgyhogy nem ártana a pihenés.Én próbáltam pékárut enni, nekem nem használt.
2015. aug. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Velem is ez van, annyi különbséggel, hogy nem megfázáskor, vagy valamilyen betegség során, hanem állandóan kényszert érzek arra, hogy nyeljek, valamint az utóbbi pár hónapban rám is rámjött a böfögés, és nem tudok úgy egy kortyot inni, hogy ne böfögjek utána, ami igen, emberek között nagyon kellemetlen. Egyébként, hihetetlen,én sem gondoltam volna, hogy más is küzd ezzel, és lehet, hogy nevetségesen hangzik, de egy idő után nagyon zavaró tud lenni. Nekem csak az a módszerem, hogy nagy nehezen eltereljem róla a figyelmem, mást én sem tudok, és nekem is jól jönne valami tanács!
2020. máj. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Megfázás/nátha esetén be van dugulva az orr, így kénytelen az ember szájon át lélegezni, de igy sok levegőt is nyel. Ez magyarázat lehet a böfögésre.
nov. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!