Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy túlműködésben...

Pajzsmirigy túlműködésben szenvedek. Megoldás?

Figyelt kérdés

1998-tól pajzsmirigybeteg vagyok.Volt már műtétem, ahol a teljes bal oldali pajzsmirigyet kivették, egy nagy göb miatt.

Aztán a jobb oldaliba is lett egy nagy göböm, ennél rizikós volt a műtét.Erre 2011-ben radiojód izotópot kaptam, amitől kisebb lett a pmirigyem és a göb is.

A tsh-m mindig jó volt, de az orvosom Letroxot adott, mert hogy segíteni kell a működését.Eddig jó is volt, de most szívpanaszok, ritmuszavarok miatt belgyógyászhoz keröltem, ahol kiderült, hogy elég rossz a Tsh-m : 0.035, szóval túlműködő lettem.

Ez orvos azt javasolta, hogy felezzem a gyógyszerem.Nem tudom mi tévő legyek, mert elég rosszul érzem magam.Magas pulzus, szapora szívverés, masabb vérnyomás, állandó fejfájás ill nyomás a fejbe.Volt illetve van valaki ebben a helyzetben?



2014. okt. 14. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Mivel ez a problémád úgy röpke 16 éve tart, és mivel a magyar orvosok képtelenek az emberek komolyabb betegségeit megfelelően gyógyítani, így már sokkal, de sokkal hamarabb el kellett volna menned olyanhoz, akik értenek hozzá. Ezeket hívom természetgyógyászoknak. Pesten van elég sok természetgyógyász klinika (pl. polimedic klinika), ahol kivizsgálják a pontos bajodat, és arra írnak fel olyan természetes gyógyszereket, amik nem ütik egymást, és nem teszik tönkre a szervezetedet.
2014. okt. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha egyszer az orvos azt mondta, hogy felezd a gyógyszeredet, akkor nem értem, mi a kérdés. a pajzsmirigyhormonszintet nem lehet végérvényesen beállítani, az változik az idők során. azért kell rendszeresen ellenőrizni, és azért kell a gyógyszert a pillanatnyi állapothoz igazítani. Ha ettől javul a helyzet, akkor az volt az ok, ha nem, akkor tovább kell keresni.
2014. okt. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Eddig ilyen komolyabb panaszom nem volt.

Nem nagyon hinném, hogy ezen természetgyógyász segítene...

2014. okt. 14. 18:45
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem én ezt...csak azt nem, minek kellett a gyógyszer, amikor tökéletesek voltak az értékeim.

Meg lett az eredménye, túlműködés...

Mert megértettem volna a gyógyszert, ha alúlműködtem volna akkor..

2014. okt. 14. 18:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ez a szokásos eljárás, hogy ha eltávolítják a pajzsmirigyet, akkor a pajzsmirigyhormont pótolni kell. Úgy látszik, a te szervezeted nem úgy működik. Csökkentsd a felére az adagot, aztán kérj újabb labort, aztán majd meglátjátok. Ha kockáztató típus vagy, megpróbálhatod teljesen elhagyni, de akkor is utána kell ellenőrizni néhány hónap múlva.
2014. okt. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szívem szerint nem szedném...

Azóta vannak bajaim, mióta szedem a gyógyszert.

Nem tudom, hogy simán abba hagyhatom e, nem lesz e baj belőle.

Sajna az endokrinológushoz csak januárba megyek, addig így nehezen bírom.

Szinte már a legkisebb terhelésre kiugrik a szívem :(

Mindig alacsony volt a vérnyomásom, most ahhoz képest nekem már az is sok...

2014. okt. 14. 20:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tud hamarabb fogadni az orvos? Azért kérdezd meg tőle. Megpróbálhatod egy-két hétig felesbe szedni, aztán elhagyni, és figyeled a hatást.
2014. okt. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!