Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegségre utalhatnak...

Milyen betegségre utalhatnak a tünetek?

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek!


18 éves lány vagyok és az utóbbi hónapokban étvágytalanság jellemezte napjaimat. A mostani időben(elmúlt 1 hónap) az étvágytalanság mellé kapcsolódott a hányinger, hányás, gyengeség, erős hasfájás valamint hasmenés/székrekedés illetve fogyás. A mai napon voltam orvosnál, kaptam is beutalót laborba, has- és nyaki ultrahangra illetve gasztroenterológiára, de az orvos nem tért ki arra, hogy mitől lehetnek a tünetek és miért kell ennyi vizsgálat, annyit említett csak nagyvonalakban, hogy bármi lehet, meg a pajzsmirigyet emlegette. Tudom a leírtak elég homályosak bármiféle látatlan megállapításhoz is, de megköszönném ha valaki segítene kiigazódni!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. okt. 20. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Hasfájás, vagy gyomorfájás? Egyébként így tényleg nehéz erre mit mondani. Majd a vizsgálatok után kiderül. Igyál mecsek gyomor teát, az jót tesz.

Ha a vizsgálatnak nem lesz semmi kézzelfogható eredménye, akkor az utalhat bélflóra problémára is.


Az orvos úgyis fog majd felírni antibiotikumot, de szedj mellé normaflore-t is. Az innivalósat. Az sokat tud segíteni.

Ha az antibiotikumtól nem leszel jobban, és még mindig hasmenésed van tőle, akkor az egyre jobban utalhat már bélflóra gondra. Ott abba kell hagyni az antibiotikumot, és más, természetes dolgokkal érdemes kezelni ezt.

2014. okt. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Leginkább hasfájás jelentkezik azért írtam azt :)

Hát igen, sajnos amit leírtam abból nem sok minden derül ki, de köszönöm, hogy vetted a fáradtságot és segítettél! Megkérdezhetem, hogy a tea amit javasoltál hol szerezhető be?

2014. okt. 20. 14:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 3 hónapja küzdök hasonló érzésekkel, csak nálam gyomorproblémával társult, szóval megértem a helyzetedet :)

Viszont ha így konkrétan kiemelted, hogy a hasad fáj..hát nőkben ilyen téren nem vagyok otthon :D De azért majd írd le, mi lett a vizsgálat eredménye, hátha tudok többet is javasolni.

A normaflore mindenképp jó, mert az segít helyrerakni a bélflórákat. De ha tudsz, akkor ehetsz joghurtot, vagy kefirt, mert az is segít.


A teát, amit írtam pedig bárhol be tudod szerezni, ahol árulnak ilyen gyógynövény teákat (gyógyszertár, gyógynövénybolt). Biztos láttál már ilyet: [link]


Ebből naponta 2x2 filtert szoktam inni.

2014. okt. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!