Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegsége lehet annak,...

Milyen betegsége lehet annak, aki a következő gyógyszereket szedi? Meramyl, Ranitidin, Zentiva, Rowatinex?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Segítsetek kérlek, anyósom nagyon beteg, de nem akarja elmondani, hogy mi a betegsége.

A fenti gyógyszereket szedi, meg nyugtatót. 60 éves, erős dohányos. Az utóbbi időben nagyon sokat fogyott, alig eszik, vannak napok, amikor egyáltalán semmit nem eszik. Többször összeesett, és megy a hasa. Tudatilag se tiszta, olyan zavarodott , össze-vissza beszél.

Volt orvosnál pár hónapja, de nem tudjuk , hogy mit mondtak neki. Nagyon aggódunk érte.


2014. okt. 20. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Az első vérnyomáscsökkentő, a második gyomorsavra van, a harmadik azt hiszem antidepresszáns, a negyedik enyhe gyulladáscsökkentő, tehát szerintem egyik miatt sem kell aggódnod.

Ha nem eszik, akkor azért fogy és nem csoda, hogy összeesik, ráadásul ha még hasmenése is van, akkor még többet fog fogyni, ki is száradhat, főleg ha még nem is iszik eleget, nem ártana a háziorvoshoz elvinni.

2014. okt. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

meramyl- magas vérnyomásra/illetve bizonyos vesebetegségekre adják

Ranitidin- gyomorfekély/reflux

Rowatinex -vesekő

Zentiva-egy gyártó nem a gyógyszer neve/hatóanyaga


Egyéb tüneteket is figyelembe véve (nem eszik, rosszul van) rosszindulatú gyomordaganatot sejtenék. De nem vagyok orvos.


A tudata lehet azért zavart, mert az tisztában van az állapotával és emiatt zavarodott.


Miért nem mondja el? kérdezzetek akkor konkrétan rá, hátha tudtok segíteni, ha másban nem legalább szólni neki, hogy egyen...

2014. okt. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. a zentivát akkor elnéztem, az a helyzet, hogy lopva írtam fel a gyógyszerei nevét, amikor aludt.
2014. okt. 20. 16:35
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem lehet vele beszélni, tereli a szót.. megpróbálunk a háziorvosával beszélni.
2014. okt. 20. 16:43
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

A háziorvost köti az orvosi titoktartás...még családtagnak sem mondhat semmit. De lehet hogy ő hajlandó valamit "sugallni". Mert azért ők is emberek és megértik az aggódást..de ha nem mond semmit azt is meg kell érteni.


Amit tehetsz de ez azért nem olyan szép dolog, hogyha a gyógyszer receptjét megtalálod azon van egy BNO kód. Ez elvileg a felírás jogosultságának a kódja, az egy betegséget jelöl...de szerintem joga van nem beszélni róla ha nem akar. Megértem, hogy kíváncsiak vagytok, illetve hogy aggódtok érte, de ő azt a döntést hozta, hogy nem akarja, hogy tudjátok..

2014. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!