Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért csinálják ezt az orvosok...

Miért csinálják ezt az orvosok? Régen minden sokkal jobb volt.

Figyelt kérdés

Hogy ha 3-ból 3 orvosnak egyértelműen elmondom, hogy sok a gyomorsavam, és ezt leletek is alátámasztják, akkor gyomorsav csökkentő helyett miért gyomornedv-ellenállót írnak fel?

Amitől csak még több bajom lett attól függetlenül, hogy a gyomorsav ugyanolyan mértékben termelődött azután is, csak jobb esetben nem éreztem, hogy szétszakad a gyomrom, bár ez ritka volt. És ezen felül mindegyik orvos legyintett, hogy nekem ettől a gyógyszertől lenne problémám, pedig szerintem egyértelmű, mivel amikor abbahagytam, elég sok, a papíron szereplő mellékhatás abbamaradt.


Régen, amíg nem volt ennyire korrupt az egészségügy, sokkal normálisabban kezelték az embereket, és egy ilyen betegségből hamarabb is fel lehetett gyógyulni, mint manapság...

Ha X baja volt, akkor az X bajra írtak fel valamit, nem pedig körbekezelték minden hülyeséggel, meg kísérletezgettek. Ha annyira kísérletezni akarnak, akkor fizessenek is meg érte, amiért kísérleti alany vagyok...


És azt mondják, hogy az orvostudomány fejlődik...szóval fejlődésnek számít az, hogy nem vizsgálják ki tüzetesebben a beteg problémáját, hanem inkább kapok 1 gyógyszert, ami ha nem válik be, mert rosszabbul leszek tőle, akkor kapok még 2 másikat, aminek ugyanaz a fő alkotóeleme, csak más a neve.



2014. nov. 19. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanád, hogy milyen gyógyszert írt fel?

Csak mert a "gyomornedv-ellenálló" nem egy hatástani csoport, hanem a tabletták olyan típusa, amelyek a gyomorban nem bomlanak le, hanem továbbmennek és a bélrendszer további szakaszán szívódnak fel.

2014. nov. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%

Manapság mindenhol ez megy sajnos.

A barátnőmnek volt egy kisebb műtétje a hasánál és adtak neki véralvadás gátlót és minden nap lőnie kellet magát azzal de 3 dobozzal írtak fel, plusz azt is odaadták amivel a kórházba lőtték. Nekem van ápoló ismerősöm aki magánkórházba dolgozik és mondta hogy ott tuti nem írták volna fel, mivel a váralvadás gátló olyan betegnek kell aki egész nap fekszik az ágyba otthon napokon keresztül leginkább olyanoknál indokolt akiket a lábukon műtötték. Ő megmondta hogy ne lője magát mert azzal a sebe is lassabban gyógyulgat mivel a barátnőm nem bír egész nap meglenni az ágyban és nem is volt neki indokolt mert nagyon gyorsan felépült amikor mentem érte tavaly már indulásra készen várt engem hogy mehetünk, műtét utáni időszakban feküdt csak de másnap már sétált meg minden mint akit kicseréltek.


Neki az ápoló ismerősöm mondta hogy ne lője magát még szerencse hogy azt a drága gyógyszert még nem váltottuk ki, a maradékokat meg odaadtuk a magánkórháznak. Persze a kötelező vizsgálatokra még a műtős orvosához ment vissza aki nem is tudott arról hogy felírtak neki alvadás gátlót, mondta is hogy a főnöke lehetett az mármint a főorvos mivel ez üzlet az orvosok és a gyógyszergyártó cégek közt. Ezen nagyon fel voltunk háborodva de mindegy is volt orvosa is mondta hogy mivel mászkálgat meg csinálgat dolgokat így nem is kell lője magát és a sebe is szépen begyógyult.


Szóval sajnos ez megy manapság és nagyon kevesen tehetik meg azt hogy magánrendelésekre menjenek ott még normális a helyzet, csak agyon drága.

Én is amikor fogammal volt probléma a körzetihez mentem ami nekem ingyenes volt de pocsékul látott el, elmentem nálam 2 utcával arrébb a magánrendelőbe nem érdekelt mennyibe kerül enni úgysem bírtam a fájdalomtól ő pikk pakk lekezelt úgy hogy a gyulladt gennyes fogamat szépen betömte és nem volt vele gáz, a körzetim meg a második tömést is elcseszte mert ugyanúgy fájt mivel nyomta az ideget. A magándokim először adott gyógyszerest mert gyulladásom nem volt és nem tartotta szükségesnek a gyökérkezelést sem mert röntgen alapján semmit nem találtak, a gyógyszeres tömés szépen helyrehozta utána meg adott fehér tömést ami után még fájdogált egy ideig de modnta hogy az normális, azóta semmi bajom nem volt. Meg egy törött fogam volt amit a körzetis ki akart húzni annak ellenére hogy nem fájt a magándoki meg mondta hogy nem kell kihúzni csak megfúrja picit kitakarítja és tesz bele tömést mivel a letört rész nem volt olyan durva hogy húzni kelljen és panaszom sem volt.


Sajnos ennyit számít az állami és a magán. Mocskos egy világ ez de manapság már azért is fizetni kéne amiért alapból fizetünk ugye a TB mert az adónak számít.

2014. nov. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Kíváncsi vagyok, mit szólt volna az ápoló ismerősöd, ha a barátnőd trombózist kap, netalántán tüdőembóliát.

Nem viccből írják azt fel bakker, hanem azért, mert kell. Bazi nagy mázlija volt, hogy nem kapott trombózist.

Talán nem egy ápolónak kellene felülbírálnia az orvost. Egy ápoló nem tanul ezekről annyit, hogy ilyen dologban érdemi döntést hozzon.

2014. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyél száraz kekszet
2014. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a táplálkozásod miatt van sok gyomorsavad?
2014. nov. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#1:

Jaa, ezt nem tudtam.

Először pantoprazolt kaptam, rosszabbul lettem tőle.

Majd Rabemant kaptam, rosszabbul lettem tőle.

Most legutóbb Noacidot írtak, de ezt már nem merem bevenni...

Ugyanaz a hatóanyag van benne (pantoprazol), úgyhogy nem szívesen kísérletezgetnék vele...inkább valami természetes dolgokkal megpróbálom kikúrálni magamat.


A keksz nem jó, részben tévhit, mert fehér liszt, savat csinál.


A táplálkozásomban pedig szerintem nincs probléma: minden túl fűszeres, túl zsíros, túl egészségtelen dolgot kerülök, és változatosan eszek. Mostanában mondjuk a gyomrom miatt leginkább lúgosító kajákat.

2014. nov. 20. 17:12
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Annyira éreztem.


Amiket felsoroltál, azok mind-mind gyomorsavcsökkentő gyógyszerek. Mint mondtam, a gyomornedv-ellenálló csak a felszívódást meghatározó tényező, nem pedig hatástani csoport.


Tehát igazából nem értem a problémád. Savcsökkentőt akartál, azt kaptál. Ugyanis a refluxra az a hivatalos gyógyszeres terápia.


A Rabeman egyébként nem pantoprazolt tartalmaz, hanem rabeprazolt. A Noacid tényleg pantoprazolt tartalmaz. De kérdem én...ugyanaz az orvos írta fel, aki az előző kettőt? Mert ha nem, akkor talán mondani kellett volna neki, hogy a pantoprazol hatóanyag nem jött be.

2014. nov. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

1. nincs refluxom

2. mindhármat más orvos írta fel, és mindhárom orvosnak ugyanazt a panaszt elmondtam


Ezek az orvosok nem tudnak mást, csak egyik gyógyszert kezelni a másikkal...ők jobban tudják, hogy mi a bajom, mint amit én érzek. Mert hogy szerintük a gyógyszertől nem lehetett bajom. Akkor biztos véletlenül lettem jobban, amikor abbahagytam a szedését, és megint véletlenül lettem rosszabbul, amikor újra elkezdtem szedni.

Gratulálok..ezt tanítják az egyetemen.

2014. nov. 21. 01:49
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Na várjál már.

Először még a volt a bajod, hogy nem kaptál savcsökkentőt, holott neked márpedig az kell.

Most felvilágosítottalak róla, hogy de, pontosan savcsökkentőt kaptál, most meg az a bajod.

2014. nov. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
18%

kérdező, nem érdemes senkinek magyarázkodnod, a magyar emberek többsége elég egyszerű, ilyenkor automatikusan bevédik az orvosokat anélkül hogy bármit tudnának a témáról, vagy lenne tapasztalatuk.


a probléma összetett. az orvosképzés is borzalmas, arra ösztönzik őket, hogy a tünetek nyomják el, a valódi okot nem akarják és nem is tudják megtalálni.

Az átlag orvos protokoll szerint végigcsinál pár dolgot, aztán széttárja a karját.


a rossz képzésből adódik az is, h nem holisztikus szemléletűek, azaz képtelen arra, h az egész embert nézzék. Tudom, h durván hangzik, de ehhez az átlag orvos tényleg nem ért. nem tudják komplexen az egész embert, az egész szervezetet nézni.

Ebben ahogy írtam is, a képzésük is hibás, meg persze a gyógyszeripar. ezek a savlekötő és hasonló gyógyszerek valójában nagyrészt teljesen hatástalanok.


aztán a a jobb orvosok jelentős része elment a külföldre, a itt maradtaknak kevés az ideje a betegre és általában bunkók is emiatt.


nem akarlak elkeseríteni, de ha vmi olyan bajod van, ami ritka, arra valószínűleg nem fognak rájönni az orvosok, vagy csak nagyon hosszú idő elteltével.

nekem például a gluténérzékenységem sem az orvosok jóvoltából derült ki, nekem például attól volt refluxom.

saját pénzből csináltattam ételintolerancia tesztet, így derült ki.


Összefoglalva: ha eltörik a lábad, akkor kórházban orvosok tudnak segíteni, akkor is, ha begyullad a vakbeled. ha viszont vmi ritkább betegséged/ zavarod van, ami több szervet érint és szerteágazó tünetet érint, akkor nagy eséllyel hamarabb rájössz, mi a bajod, mint egy orvos.

az egészet ott kéne kezdeni, h vmi humánumot kéne nevelni az egyetemen a sok beképzelt orvospalántába, h komolyan vegye a pácienst és fogjon rá mindent pszichés okokra.

2014. dec. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!