Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet chron vagy colitis?

Ez lehet chron vagy colitis?

Figyelt kérdés
Ibs-t diagnosztizaltak nalam 5 eve plussz meg laktoz intoleranciat es refluxot is. volt 3 tukrozeses vizsgalatom es semmit nemlattak. 5 eve fenall a betegseg most sokkal roszabb reggelente hasgorcseim vannak mindentol felpuffadok akarhogy dietazok nagyon faradt vagyok allandoan es mostmar kihat munkamra is meg mindenre.Vannak lelki problemaim meg idegeskedos vagyok ettol lehetnek ennyire hosszantarto tuneteim vagy ez mas lehet?
2014. nov. 20. 06:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Az idegesség és a stressz lehet a kiváltó oka a bélbetegségeknek. Előidézhetnek aktív időszakokat. Próbáld meg a gluténmentes diétát, sok embernek segített.
2014. nov. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Ugyanezek a tüneteim es én Crohn beteg vagyok!

Hamar elfaradok,nem birom a hosszabb munkaidőt,sportot,ingerült vagyok,stresszelek mindenen!

Szerintem ezek a betegsegek minden idegi alapon vannak!

2014. nov. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
glutenmentes dietat kiprobalom koszi a tippet.. :))
2014. nov. 20. 22:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia!Jó lenne kerülni a stresszes helyzeteket, vagy legalább nyugtató hatású gyógynövényeket fogyasztanod.A gluténmentes diéta is sokat segíthet meg a chronra, colitisre is jól használhatók a gyógynövény kivonatok.Van egy orvosi könyvem, amiben erről is van pár tapasztalat.Ha esetleg érdekel, akkor szívesen beszkennelem és elküldöm emailben. Jobbulást!
2014. nov. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Én vagyok az 1. válaszoló. Ha kipróbálod a gluténmentes étkezést, akkor légyszíves írj beszámolót, hogy mik a tapasztalataid pár hét után. Nekem véres volt a székletem 1 hónapig, de amikor áttértem a gluténmentes étkezésre, akkor 1 hét alatt el is múlt.

Gluténmentes kenyeret ne vegyél bioboltban, mert az borzasztóan undorító és ráadásul elképesztő drága is, 800 forint 450 gr.... Ha te sütöd meg gluténmentes lisztből, azzal sokkal jobban jársz, mert baromi finomat lehet csinálni, és a normál kenyérnél alig jössz ki drágábban.

2014. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Konkrétan 2. napja tartom a teljesen gluténmentes étrendet annyi változás van maximum hogy nemvagyok levertezt már most ézem :O Nem puffadok annyira,

Viszont pl a reggeli hasgörcs székelésiingerek a köldök körüli szonte állandó fájdalom még megvan de majd egy hét mulva is írok.

2014. dec. 8. 21:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező:

2 nap alatt ne várj csodát, de már ez is nagy eredmény 2 nap alatt, amit írtál. Ha nálad is beválik a gluténmentes diéta, akkor néhány hét alatt olyan szignifikáns változást kell előidéznie, ami köszönőviszonyban sincs a mostanival.


Gondolj bele, most még be vannak gyulladva a beleid. Ennek kell egy kis idő, nem múlik el pár nap alatt.


Nekem augusztusban diagnosztizáltak krónikus vastagbélgyulladást. Rengeteg embernek bevált a gluténmentes étkezés, így én is kipróbáltam és kutya bajom sincs azóta, sőt..

Várom a helyzetjelentést 1 hét múlva :).

2014. dec. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A székelés előtti görcsök azért vannak amúgy, mert a gyulladt szakaszok nem mozgatják olyan gyorsan a székletet, mint az egészséges szakaszok, így ott egy torlódási pont alakul ki, a széklet feszíti azt a részt. Na meg az alapból kellemetlen, amikor a gyulladt, érzékeny részen halad el a bélsár. Amikor a gyulladás lemegy, ezek a fájdalmak is elmúlnak.
2014. dec. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Uh nagyban megkönnyítené az életem egyébként voltam glutén érzékenység vizsgáltaon 2 hónapja de csak januárban jönnek az eredmények...de hát addig nincs kedvem még tovább szenvedni..

Egyébként mostanában sok salátát is eszek a sok nyers zöldség árthat? pradicsom, jégsaláta,káposzta,sárgarépa..

Ezekből csinálok minden nap salátát...

2014. dec. 9. 19:44
 10/10 A kérdező kommentje:
Most már határozottan jobb az állapotom. Szinte alig vannak görcseim reflux elmult.. szval remélem így marad az állapotom
2014. dec. 16. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!