Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 60 fölötti férfi magas lázzal...

60 fölötti férfi magas lázzal (korábban sosem volt beteg, lázas főleg nem). Torok, garat, tüdő tiszta. Erős végtag/ízületi fájdalom évek óta. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Ha volt valakinek valakije hasonló helyzetben, szeretném, ha írna róla. Nem diagnózist várok, csak érdekel mások hasonló helyzete. Az orvos antibiotikumot, C-vitamint és lázcsillapítót írt. Szóval semmi extra dolgot, de az illető azt mondja, hogy ő beteg, komoly beteg, már egy éve biztos. Tudja. Bár orvosnál 20 éve nem volt, szóval nem orvosi diagnózis alapján beszél. Most is úgy cipeltük el a háziorvoshoz nagy nehezen, mert mondtam, hogy ha nem megy ráhívom az ügyeletet. Ezen megijedt és inkább elment a dokihoz. A kérdésben leírt dolgot már a háziorvos mondta. Kérdezte még, hogy a hasa fáj? A beteg válasza: Mindenem fáj, a lábam, a karom, a derekam. A hátam, a hasam nem, de étvágya nem jó.

2014. nov. 21. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne egy alapos kivizsgálást kérnie.. Menjen vissza a háziorvosához, és utaltassa be magát kórházba, egy alapos kivizsgálásra. Az hogy valaki ilyen tüneteket mutat, nem alaptalan, nem fogható arra, hogy egyszerűen meghűlt.
2014. nov. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jól írta az előző, alapos kivizsgálásra van szükség. És az ízületi fájdalommal már orvoshoz kellett volna menni. Gyógyulást!
2014. nov. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálok mindent, de nem lesz könnyű. Nem mer kivizsgálást, mert ő már elkönyvelte, hogy halálos beteg és nem jár kórházakba állandóan. Pedig addig gyötröm, míg észhez nem tér. Nem lehet valaki ennyire makacs 61 évesen. Még fiatal ehhez. Már ment volna nyugdíjba, mert fáradtnak érezte magát, fájt mindene, kezeletlen magas vérnyomása is van szerintem stb... de ugye még nem mehet, csak 63 évesen a jelenlegi szabályok szerint. Ledolgozott 43 évet, még betegszabin sem volt, de szerinte már nem éri meg a nyugdíjat. Egy erős férfi, aki sosem panaszkodott miért mond ilyeneket? Biztos van mögötte valami. Akármilyen nehéz lesz, muszáj elvinni kivizsgálásra.
2014. nov. 21. 10:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem akárhogyan is, de vedd rá arra a kivizsgálásra! Eü-sként tanácsolom, viszont mivel nem látunk bele, hülyeséget nem szeretnék írni hogy esetleg mi lehet a baja. Mindenféleképpen egy alapos szűrés kellene, hogy mi is válthatja ki a fenti tüneteket. Ezt viszont egy háziorvos nem tudja elvégezni. Jobbulást kívánok, így látatlanban is! :) 1-es voltam.
2014. nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azért örültem volna, ha valami tippet is hallok. Persze tudom, hogy erre nem lehet jól/sehogyan válaszolni. Semmilyen következtetést nem vontam le belőle, csak érdekelt volna a dolog.
2014. nov. 21. 11:08
 6/9 A kérdező kommentje:
nem vontam volna le
2014. nov. 21. 11:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell visszamennie 1 hét múlva a háziorvoshoz?


Szerintem menjen vissza ha beszedte a gyógyszert és lement a láza, vérkép kellene és beutaló reumára.

2014. nov. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! 4 napja szedi az antibiotikumot, lázcsillapítót és a C-vitamint. Többnyire fekszik, persze többször felkel és járkál, de inkább pihenget. Étvágya van, nem érez erős fájdalmat, de nagyon sápadt. Inkább olyan szürkés és tiszta fehér. A keze is, az arca is. a legnagyobb baj, hogy esténként felmegy a láza 38,5-39 fokra gyógyszerek mellett. Nappal láztalan, csak este lázasodik be. Csütörtökön kell visszamenni a dokihoz. Már beleegyezett egy kivizsgálásba vagy legalább egy vérvételbe. Már ez jó nagyon. A kérdésem, hogy ilyen esetben (esti láz) visszamenjen előtt az orvoshoz, vagy várja ki a csütörtököt? Nem fura, hogy 4 nap alatt nem lett láztalan? ő persze a csütörtökhöz ragaszkodik, de nagyon aggaszt ez a lázasság esténként.
2014. nov. 24. 10:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta az ismerősöddel?
2019. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!