Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetek a bőrömmel?

Mit tehetek a bőrömmel?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok, még mindig pattanásos :/ Mindenre odafigyelek tisztálkodás során. Az arcomra olyan figyelmet szentelek hogy nem emberi és Nem vegyszerekkel próbálom megoldani a problémám! vigyázok ha gyulladt van, nem fertőzze el az arcom más irányba, fertőtlenítem ahol kell stb. És sokszor, ami a legfurcsáb nekem,LETISZTUL TELJESEN a bőröm, nincs egy gyulladás sem, de 2-3 nap és jön előröl!!!! . Mindig vagy 5-6van rajtam, és szinte biztosan állíthatom hogy belső eredetű a bajom. Csak az a baj hogy önként hormonvizsgálatot, bőrklinikát, vérvételt mindent lejárt, de úgy vettem észre nincs is kedvük ezt annyira alaposan kivizsgálni.. Nekem viszont már szinte pszichés bajom van ettől, hisz ha látok egy lányt egyből azon merengek hogy milyen lehet úgy az élet, hogy nem kell aggódni a paztanásokon és van az embernek önbizalma! Sokszor az emberek elé sem szeretek menni, mikor kijönnek rajtam, olyankor gátlásos vagyok, szemükbe sem nézek szívesen. Mikor nincs rajtam pattanás meg olyan boldog vagyok... Magán úton, magándokival kivizsgálásra nincs keretem :(

2014. nov. 24. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Az étkezésre is odafigyelsz?
2014. nov. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az étkezésben annyiban figyelek, hogy reggel próbálom könnyű reggelivel kezdeni a napot, mert még a pörkölt és töltöttkáposzta is lemenne, de nincsenek súlyproblémáim! délben és délután eszek még, délután akár zsírosabbat is, mint amit írtam pörkölt, vagy húsok, vagy mikor mit főzök. 1.5-2liter vizet megiszom, de érdekes pl hogy este iszom a legtöbbet, és kívánom is. Gondoltam a vesémre is, mert sokszor egy este 4-5x is kimegyek WC-re ha annyit iszom. Mindig miután pisiltem, a számban szinte nyál sincs, egyszerűen innom kell, majd 1 óra múlva előröl, egészen reggelig.
2014. nov. 24. 08:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nem lehet összefüggés a ciklusoddal? Ha igen, akkor nem tehetsz ellene sokmindent... :/ Havibaj előtti nap nekem is mindig kirügyezik a bőröm egy éjszaka alatt.

Nekem ilyenkor 3 dolog van, ami segít:

-Sima, egyszerű szappan, csak nem szabad túlzásba vinni.

-Szalicilsavas-alkoholos oldat. Tudom, ez már olyan vegyszerféle, de nagyon hatásos. Eztet csak patikából lehet beszerezni.

-"És balea young soft and care" alapozó vagy korrektor. Ez antibakteriális és gyulladáscsökkentő.


És ne aggódj az emberek miatt, sok lány, aki az utcán mászkál csak azért nem látszik pattanásosnak, mert lesminkeli őket, vagy gyakran jár kozmetikushoz. Akinek igazán fontos vagy, azt úgysem érdeklik a pattanásaid. :)

2014. nov. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó Válaszoló! Köszönöm a bíztató mondatokat :) Valószínűleg a ciklusaim is közrejátszanak a dologban. Azt még nem írtam, hogy a nyakamon mikor olyan időszak van, 2-3 bazi nagy göb jön elő, amit ki sem lehet nyomni, még szúrni sem tűvel, mert olyan kemény burok van benne, sokszor ki sem tud fakadni. Egy ilyen göb 2hét mire teljesen elmúlik, ha elmúlik pedig 1-2 hétig nincs, majd a göbök megint előjönnek. Közben meg az arcomon meg apróbb, 5-6db van. :(
2014. nov. 27. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!