Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívkatéterezés? Az igazságot...

Szívkatéterezés? Az igazságot valaki!

Figyelt kérdés
Kérlek benneteket írjátok meg nekem az igazat. A volt barátomnak csinálnak ilyet. Még csak 17 éves és én eddig nem is tudtam hogy baj van a szivével.Kérdeztem és azt mondja nincs gáz".A szülei nem mondanak semmit. A közös barátaink szintén semmit sem sejtettek.Olvastam a neten ,és néhol azt írják rutin" máshol hogy valakijük ilyen beavatkozásba halt bele. Kész vagyok. Egy tiszta infót valaki legyen kedves és írjon nekem! Köszönöm szépen előre is.

2014. dec. 2. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem lehet belehalni, és nem is olyan vészes. Egyszerű kivizsgálás.
2014. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Èdesanyámat így vesztettem el. Örökletes a családunkban a szívbetegsèg ,ezèrt nekem is volt Budapesten egy ilyen èlmènyem. Egy napos bentlètet igènyelt ès rutinszerûen csinálják. Az igazat akartad itt van,ütõeren keresztül vezetnek fel egy katètert helyi èrzèstelenítèsben .Èn speciel megszenvedtem minden pillanatot. Nem kellemes èlmèny nem szeretnèm megint átèlni .Fiatal kibirja majd.
2014. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Az elsô válaszolò helytelenül gondolja. Sajnálattal hallom fiatal társad problèmáját. A szív bonyolult szerkezet ,nem áll hatalmunkban minden kockázati tènyezöt kiiktatni. Nem altatásban vègzett beavatkozás így kellemetlen fájdalomèrzettel társíthatò. Ez tény. Azonban ,gyors ès pontos beavatkozás is,mely amennyiben szüksègessè vált ,elkerülhetetlen a paciens èrdekèben. Mielöbbi gyógyulást kivánok ismerösènek !
2014. dec. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy rutin beavatkozás, mert napi szinten az erre szakosodott centrumokban számtalan alkalommal megcsinálják, eredményesen, kisebb kellemetlenségekkel és kevés szövődménnyel.


De a legnagyobb gondosság és felszereltség ellenére is tisztában kell lenni azzal, hogy ilyenkor bizony elmennek a szív saját ereibe, és mindig megvan az a bizonyos (alacsony) rizikó, hogy baj történik (pl. kisebb-nagyobb infarktusok, az ér megsértése és ebből fakadó vérzés, szívritmuszavarok). Ez ritka, de előfordulhat. Az ilyen esetekre készülni kell, és kezelni kell tudni.

2014. dec. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamint..lényeges az is,hogy milyen gyanúval kerül be a paciens, és milyen az egészségügyi állapota.

Nyilvánvalóan nem ok nélkül vált szükségessé e beavatkozás. A legjobbakban kell bízni ,és megfelelő szakemberrel oldani meg a helyzetet.

2014. dec. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2'-es sajnàlom anyukád :( Mindenkinek köszönöm a válaszokat! ( Ment a zõld)
2014. dec. 2. 20:00
 7/8 anonim válasza:
nekem volt 17 fiu vagyok szivelégtelenségem van szar dolog de ha kell kell
2014. dec. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves kérdező! :)

Én egy 18 éves szívbeteg lány vagyok, eleget tudok neked mesélni a szívkatéterről. Nekem 10-15 katéterem volt már életem során és most hétfőn lesz még egy.

Teljes rutin beavatkozás, fájdalom mentes.

A beavatkozás után legalább 12 órán keresztül nem szabad mozgatni a lábat. 2 nap után haza is engednek. :)

Semmi extra... :) Én már átéltem sokkal több mindent. Ugyanis engem 3szor műtöttek szívvel.. A katéter már gyerekjáték :))

2015. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!