Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy ismerősöm tumormarker...

Egy ismerősöm tumormarker erdeménye NSE 18,7 mikrogramm /L lett. A normál érték 0-16,3. Ez valóban azt jelenti, hogy kissejtes tüdőrákja van? Nem dohányzik,50 éves nő. Csak hozzá értők írjanak.

Figyelt kérdés
2014. dec. 2. 22:30
 1/5 anonim válasza:

Orvostanhallgató vagyok tehát úgy értékeld, így csak annyi megjegyzést tennék, hogy a neuronspecifikus enoláz egyéb tumorokban is emelkedett lehet sőt mivel itt a ref. tartomány felső határához közel van ez reményeim szerint úgymond álpozitív leletet is jelenthet gyulladásos állapotra vagy valamely anyagcserezavarra, jóindulatú daganatra. Szakember ha hozzászól az majd megmondja mennyire szenzitív ez a vizsgálat és mennyire specifikus, de én úgy tudom ez meglehetősen messze van a 100%-tól.

Ez a lelet biztosan nem jelenti azt kategorikusan, hogy kissejtes tüdőrákja van, elméleti véleményem szerint.

2014. dec. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak enyhén van megemelkedve az érték, amiből semmi

következtetést nem lehet levonni

2014. dec. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van panasza egyébként?
2014. dec. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rtg (röntgen) készült?
2014. dec. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem 17 volt es a tudoszurom tokeletes lett, jovo heten megyek ujabb vervetelre, remelem nem lesz semmi baj.
2016. nov. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!