Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS - bélférgesség kérdés (? )

SOS - bélférgesség kérdés (? )

Figyelt kérdés
Bocs, nem akartam a kérdésben kiírni, hátha valaki még épp reggelizik. Szóval sürgősen tudnom kellene, hogy a bélférgek élő, mozgó állapotban találhatók-e meg a székletben? Láttam a lányom székletében pár cérnaszerű, 2-3 centis izét, de nem mozogtak. Viszketés miatt figyeltem, hogy milyen a széklete. Egyik nap kakisan jött haza az oviból, azóta viszket, voltunk orvosnál, ő javasolta, hogy figyeljem a férgesség jeleit is. Ma rendelnek utoljára a gyerekrendelőben az ünnepek előtt, ezért sürgős lenne, hogy tudjam.

2014. dec. 23. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia eloszori is nyugodj meg.:) En 13 eves vagyok nekem is volt.Mamamnak,anyukamnak,apukamnak.Ez szinte minden 3.-ik gyereknel van.Az oviba siman ossze szedhetett valamit.A belfergek este aktivak.Nekem a vermoxot irtak fel 3 nap alatt kijottek belolem.Tudom ajanlani hogy kenjetek a vegbelnyilasat neogranormunnal mert a petek megragadnak benne es ti sem kapjatok el.Sok fokhagyma megoli oket.Csereld le az agynemut.Engem anyaek kamillàsvizben is furdettek.Javaslom hogy 2-3 het utan adjatok be neki meg egy gyogyszert mert a petek meg kikelhetnek es konnyu a vissza fertozes.Persze az orvos majd megmondja a szedeset.Nyugodj meg.
2014. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, igyekszem megnyugodni, de asszem visszaviszem orvoshoz. Akkor a kakiban végül is élő férgek vannak, morognak? Mert a férjem szerint igen.
2014. dec. 23. 10:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen.De a fokhagyma megoli oket.Ez utan nem mozognak
2014. dec. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp vidd el dokihoz

Azért a néhány centis micsoda már elég nagy

2014. dec. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk szakorvoshoz kéne inkább menni

(Nem a sima gyeremekdokihoz)

2014. dec. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A bélférgek általában már nem mozognak a székletben, mert ha élnének akkor bentmaradnának... tehát amelyik már kidöglött az jön így ki.

Szóval hiába nem mozog a székletben, a lányodban valószínűleg mozognak és élnek, virulnak, gyorsan orvos és patika, vermox kúra!!

Innen mindent megtudsz:

[link]

2014. dec. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szakorvoshoz? Milyenhez? Gasztroenterológus? Nem túlzás az picit? A vermox egyelőre nem használ... Holnap úra doki.
2014. dec. 30. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!