Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epekövesek? Ez tenylg kö,...

Epekövesek? Ez tenylg kö, vagy mi?

Figyelt kérdés
Hetek ota fajt a jobb oldalam a borda között alatt stb. De nem volt veszes raadasul regebben is volt ilyenem megfazas miatt ( bordakozi izmok). Viszont most erosodott es mar rafekudni sem tudok a jobb oldalamra. Gorcsol szur,de szinte csak ha kohogok,nagy levgot veszek tusszentek es ha mozgok. Fekveskor nem igazan. Ja es gesetajekon illetve a bordam nyomasra is faj.Azt mondta a doki ranezesre,szerinte epeko. De annak ilyen tunetei vannak? Azt gondoltam folyamatos gorcs vagy kaja utan vagy valami. Akinek volt mi volt a fö tunet?
2014. dec. 26. 00:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Menj el egy szakorvoshoz kivizsgálásra.

Az orvosod mondott valamit, nem törvényszerűen van igaza, de ő látott, mi meg látatlanul, dilettánsként hogy mondjunk véleményt?

Ami furcsa, hogy azt mondja doki, "szerinte epekő" - és miért nem küldött szakorvoshoz? minimum labor, ultrahang...

Az epe panaszok általában a táplálkozással összefüggésben erősödnek, vagy gyengülnek, s nem biztos, hogy kő okozza a panaszokat.

Elegendő az is, ha az epe folyadék nem tud megfelelően ürülni, mert az a kelleténél sűrűbb, méz-szerű, az jobb oldalt a bordák alatt egy feszülő, égő kellemetlen érzést vált ki, de a fájdalom nem görcsösen elviselhetetlen, csak hosszú ideig, akár folyamatosan érzékelhető, idegesítő.

Epekő esetén inkább a hirtelen fellépő görcsös fájdalom a jellemző, amikor a kövek elzárják az epe folyadék útját, ami így nem tud ürülni.

Labor és ultrahang nélkül csak tippelget még az orvos is.

2014. dec. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írja, követeld az orvosodtól a vérlabort és az ultrahangot, mint első lépést, nehogy nagyobb baj legyen a vége.
2014. dec. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat tegnap delutan bementem a sebeszetre a surgossegin ugy gorcsoltem minden lelegzetvetelnel. Sok vizsgalatot csinaltak,utana kaptam no-spa infuziot,nem igazan hatott. Nem tudta a doki mi a bajom,mivel az ultrahang,rontgen,vervetel negativ lett. Lehivta a föorvost aki tudta mi bajom van szetencsere. Rekeszizom gyulladas. Azt mondta nem csoda ha szenvedek,mert egy kohoges vagy levegovetel is olyan mintha kest forgatnanak bennem. Igaza van borzaszto rossz. Amugy meg sosem hallottam ilyenrol,de vegre csokkent a fajdalom,el sem hiszem,hala a gyogyszernek amit javasolt. Szerencsem volt hogy az elso orvos nem kudott csak ugy haza es kiderult mi a baj mert ez pokoli.
2014. dec. 27. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!