Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikbetegek milyen gyógyszert...

Pánikbetegek milyen gyógyszert szedtek?

Figyelt kérdés
2 éve pánikbeteg vagyok frontin 1 mg- ot kell szednek napi 3x1-et. A panaszaim nem szűnnek sőt ha rohamom van még hosszabb ideig tart és iszonyatosan megvisel. Kérdésem tudtok-e javasolni más készítményt ugyanis a pszichiáterem csak ezt írja fel mert szerinte ez a jól. Illetve tudtok-e ajánlani alternatív gyógyászatot megfizethető áron Budapesten vagy Komárom-Esztergom megyében.
2014. dec. 31. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbálj meg beszélni másik orvossal.

A pánikbetegségre ajánlott gyógyszerek általában vénykötelesek, és nem is betegnek kell kikísérletezni, melyik a hatékony, de ha a mostani két év alatt nem használt, az neked nem is lehet jó.

Sokféle pánikbetegség, fóbia van, gyógyszerekből is van választék, de ezek többsége nyugtató, amit nem lehet csak úgy kísérleti jelleggel eszegetni.

Pánikbetegség kezelésére általában benzodiazepineket (Elenium, Xanax, Frontin, Rivotril, Seduxen, Rudotel) írnak fel az orvosok.

Anno én Rivotrilt ettem néhány hónapon keresztül, s szerencsére már évek óta nincs rá szükségem, de egy erős nyugtató, ismerek olyat, akinél olyan függőséget okozott, hogy kórházi körülmények között kellett leszokatni róla - tehát ne kísérletezz.

2015. jan. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Napi 3 mg: brutális.

"Pánikbetegség kezelésére általában benzodiazepineket írnak fel az orvosok"

Elég rosszul teszik. Ezekkel nem lehet belőle kikeveredni.

Antidepresszánst kell szedni. Én nem is értem, hogy ha ekkora adag szükséges a nyugtatóból, hogyan gondolta a pszichiáter, hogy nem SSRI antidepivel próbálkozik.

Nekem ettől jóval kisebb adag mellett is elegem volt az egészből és elkezdtük az antidepi kúrát.

2015. jan. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!