Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi ez? Tüdőgyulladásom volt,...

Mi ez? Tüdőgyulladásom volt, de még mindig nem vagyok jól. Már egy ideje csak kis levegőket veszek és felületes a légzésem. És szokott olyan lenni hogy nem tudok mély levegőt venni, próbálkozok de nem megy.

Figyelt kérdés
És úgy érzem nem megy elég levegő a tüdőmbe ezért sok kicsit veszek. Egy idő után sikerül mélyet vennem, de utána megint nem.Ahj ez olyan rossz érzés :( Ez légszomj?

2015. jan. 13. 15:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja meg mindig nagyon érzem a szívdobogásom
2015. jan. 13. 15:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Tüdőembóliára hasonlítanak a tüneteid, de ha nem is az, súlyos az állapotod! Ezzel ne viccelj, futás az orvoshoz most! Nem tudom, mióta ülsz ezen a problémán, de nem jól tetted, hogy vártál!!
2015. jan. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tüdőembólia? Az mi? A tüdőgyulladásom miatt tegnap voltunk röntgenen meg dokinál is de nem volt semmi:/ viszont most is nehezen kapok levegőt.De amit leírtam fent, az a légszomj?:o
2015. jan. 13. 15:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ha úgy érzed, hogy nincs elég levegőd, nem kapsz elég oxigént, akkor az, ha csak nem tágul ki a tüdőd teljesen, akkor a tüdőkapacitásod van vészesen lecsökkenve. Az ilyen fizikailag is érezhető változata ennek az embólia: folyadék a tüdőben. Ez gyakran jár fokozott szívveréssel. Ha tegnap voltál dokinál, miért nem szóltál neki? Vagy szóltál? Mit mondott? Ha nem csinál semmit, menj másik dokihoz, mert biztos lehetsz benne, hogy nagy a baj!
2015. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pontosan ilyen szokott lenni.És egy idő után általába úgy érzem kitágul és akkor veszek egy mély levegőt és utána megint nem tudok.De ha meg nem tudok mély levegőt venni elkezdek szédülni.Nem, nem mondtam:/ én ilyeneket nem merek mondani:/ de meghallgatta a tüdőm és hallania kellett volna valamit, nem? És a röntgenen is látszódnia kellett volna..meg egyik éjszaka valami görcsöm is volt, az egész testem elkezdett rángatózni.De ezt se mondtam el:( Na mindegy köszi, holnap megpróbálok elmenni:)
2015. jan. 13. 16:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindeképpen menj el, mondj el minden tünetedet.Valószínüleg ad egy beutalót a tüdőgondozóba, ott majd kivizsgálnak alaposan.

Én november elején megfáztam, nem mentem el dokihoz, pedig tüdőgyulladásom volt, aztán már a végén majdnem megfulladtam.Ekkor kaptam beutalót a tüdőgondozóba, és azt állapították meg hogy szövődményként asztma alakult ki nálam, ami valószínüleg marad is gy darabig.

2015. jan. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm és jobbulást!:)
2015. jan. 13. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!