Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A sok cukor fogyasztása...

A sok cukor fogyasztása végett kialakulhat cukorbetegség?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés,de érdekelne!Vagy amikor már megvan a betegség akkor kell nagyon vigyázni a cukor bevitelre?

2015. jan. 14. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

2-es tipusu cukorbetegseg kialakulhat.


Igen.


De nem a cukor a lenyeg hanem altalaban a szenhidrat.

2015. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de a lényeg azon van h ha sok cukrot eszünk,elhízhatunk,s az elhízástól alaukul ki,nem?
2015. jan. 14. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem egészen. A mai ember szervezetének legnagyobb ellensége a finomított cukor, és társai. Ez, és még a lisztből származó szénhidrátok prímán hazavágják a hasnyálmirigyet.


ha valaki kövér, akkor az csak azt jelzi, hogy többet zabál, mint mozog. persze idővel a szervezet nem viseli el a súlyfelesleget, és az állandóan tele gyomrot...


aztán finíto...

2015. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor nálam ez a cukorbetegség dolog keletkezett, akkor faltam a tábla csokikat és az édességet, mert különböző gondok kezdődtek, (2005-ben a politikában és ettől a munkahelyen, a létfenntartásban és sok mindenben). Ettől a sok édességtől és a rengeteg stressztől lettem cukorbeteg.


Közben persze híztam is, 72 kilóról 74-re, de volt amikor nyomtam 75-öt is. Azért ez még nem olyan nagy túlsúly.

Azóta diétázom és gyógyszer szedek, Így rendben tudom tartani az egyensúlyt, de nagyon sokan nem törődnek vele, csak akkor amikor már elkerülhetetlenül jelentkeznek sorban a komoly és végül már visszafordíthatatlan szövődmények, vagy még akkor sem.

2015. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!