Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire durva gyógyszer a...

Mennyire durva gyógyszer a Citalopram Orion 20 mg? Migrén miatt írták fel, de nagyon félek tőle!

Figyelt kérdés

Ma voltam a neurológián, mert főleg menstruációkor nagyon erős migrénem van (2 éve szültem, fél éve hagytam abba a szoptatást és azóta van ez). A másik problémám az, hogy a szülés után néhány hónappal szaglászavaraim lettek, van olyan is hogy semmit nem érzek.

Az orvos Citalopram Orion 20 mg-ot írt fel, de hangsúlyozta hogy NEM azért írta fel, ami a gyógyszerismertetőben le van írva. Itthon meg olvasom, hogy ez antidepresszáns... Nagyon félek tőle, főleg hogy nincs depresszióm! Félek hogy durva mellékhatásai lesznek, attól is félek hogy meghízok tőle, de főleg attól félek, hogy erre rá lehet szokni, ilyeneket is olvastam. Tapasztalatokat írjatok légyszi! Köszönöm!



2015. jan. 22. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Antidepresszánsok alkalmasak a migrén kezelésére (a rohamok megelőzésére), szóval szerintem emiatt ne kételkedj a dokiban.

Ha valami kellemetlen mellékhatása lesz, akkor vissza kell menni a dokihoz és megmondani, hogy nem jó.

A hízás meg nem olyan, hogy holnap felébredsz +50 kilóval. Ha látod, hogy hízol tőle, akkor szintén vissza lehet menni a dokihoz.

2015. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is antidepresszánst szedek migrén megelőzésére több, mint 3 hónapja. Heti több migrénem is volt, ami túl sok. Ezért kell szedjem.

.

Én inkább lefogytam az elején, mint híztam. Nincsenek durva mellékhatásai. A leg elején annyi volt, hogy napi 10 órát is aludtam.


A depressziósok ennél nagyobb adagban szedik. Nem gondolom, hogy 20 mg annyira nagyon soknak számít.

2015. febr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Be vált neked ez a gyógyszer? Mert nekem is mindig a menstruációhoz kötődik a migrénem.Orvosom most próbálkozik különböző gyógyszerekkel,de eddig még egyik sem vált be.
2016. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elnézést hogy csak most írok. Végül nem kezdtem el szedni, mert kiderült hogy kisbabát várok :) Így a migrénes fejfájás is megoldódott (egy időre legalábbis), mivel ugye nem menstruálok.

A kislányom már 1 éves :)

Viszont érdekelne, hogy mi vált be a menstruációs migrénre? Amiatt kérdezem, hogy ha esetleg később is ezzel szenvednék...

2016. nov. 28. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!