Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokhatnék le a citalop...

Hogyan szokhatnék le a citalopram orion 20mg gyógyszerről?

Figyelt kérdés
2és fél éve szedem ezt a gyógyszert pánikbetegségre...

2014. jún. 16. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Aminek van hatása, annak van mellékhatása is, nem atyaúristenek a gyógynövények, volt már olyan, akinek súlyos problémái lettek attól is.


Keress fel 1 pszichoterapeutát, hogy hogyan tudnád megoldani. Konkrétan milyen problémára kaptad? Jobb, mióta szeded a gyógyszert? Van olyan mellékhatás, amit nehezen tolerálsz?

2014. jún. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

attól függ, mennyire félsz. ahogy tapasztaltam, az orvosok nem siettetik a leszokást, ezért én magamra támaszkodtam. többször egyik pillanatról a másikra tettem le a nyugtatóval együtt. maxadagot szedtem pedig, igaz, nálad rövidebb ideig. egy ilyen alkalommal rosszul voltam 2 vagy 3 napig, és annyi. de mikor szedtem, nem tudtam jól aludni, szóval nem kell többet.


csinálhatsz magadnak pontos tervet is. gondolj vissza, mennyi idő alatt állítottak be teljes adagra a kezdeteknél, és tűzz ki ennyit leszokási időnek. azaz ugyanilyen ütemben csökkentsd.

2014. jún. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 homo ludensz ***** válasza:
Napi egy citalompram 20mg.ost és egy rivotril 0.5 mg.ost szedtem én is időtlen idők óta. Legutóbb rákérdeztem a pszichiáter dokinőnél hogy meddig....míg nem mondja hogy gyógyult vagyok válaszolta. Oké hazajöttem és másnap már feleztem mind a két gyógyszert.Kb. 3 hete s közben külföldön nyaraltam 1 hétig utazás oda s vissza és semmi pánik vagy hasonlók. Bízom benne hogy idővel elhagyom a gyógyszert is meg a pszichiátert is.
2014. jún. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak:Nekem is szednem kellett rivotrilt, és medazepam-tevát is.. ezeket letettem amikor hallottam hogy a fiatalok a rivotrilt kábítószernek használják.. pedig előtte sokáig szedtem.. a dokim valami szerotonin szint ingadozására hivatkozva írta fel nekem a citalopramot.. én is kérdeztem már többször hogy hogyan szokhatnék le erről is..nem igazán volt nyitott a doki sem és az asszisztense sem a dologra.. felírni nekem annál inkább szeretik.. egyébként hasó az elvonási tünetem a dohányzók cigaretta hiányához csak ez rosszabb.. úgy olvasgattam itt hogy többen mondták hohy csak 2-3 napig rossz utána már tűrhetőbb most meg fogom próbálni először feleket szedni..22 éves fiú vagyok és nem hinném hogy nekem életem végéig ezzel a gyógyszerrel kell együtt élnem. az alvás nekem is hullámvölgyekbe van tuti a gyógyszer kavar be van 1-2 hét amíg alszok normálisan aztán 4-5 nap mikor nagyon rosszul..és nem ébredek kipihenten. le fogom írni a diagnózisomat is a papíromon rajta van..bocs a helyes írási hibákért de gyorsan írtam üdv mindenkinek, szép napot.
2014. jún. 17. 18:41
 5/6 homo ludensz ***** válasza:

Rekurrens (ismétlődő) depresszió,jelenleg közepes depressziós epizód.

BNO kód F3310 ez van minden ambuláns lapomon amit egyszer megszerkesztettek és 3 perc alatt kinyomtatja a pszichiáter a receptekkel egyetemben. Közben megkérdezi hogy vagyok? Ennyi a "kezelés" és bár mindig időpontra megyek legutóbb min.1 órát vártam erre is.

2014. jún. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hú az nem jó ha ilyet szedsz. Èn is szedtem talán 1 évig, kezdetben én is rivotrillal. A rivotrilt letettem még mielőtt nagyon rászoktam volna, kb 2 -3 hét után. A citalopram már gázos volt egy év után. Csak fogtam és azt is letettem. Erre vagy 2-3 nap múlva olyan pánikrohamot produkáltam egy kertipartin, hogy mentőt hívtak hozzám. Irtó gáz volt. Aztán újra szedtem kb 3 hónapig. Nem mentem vissza a pszihodokihoz, mert ugyananyi volt a vizsgálat, mint amit leírtak előttem. Aztán elkezdtem csökkenteni az adagot. Egyik nap fél másik nap egész. Ìgy kb 2-3 hetet. Aztán csak napi felet egy darabig, majd 2 naponta felet , végül semmit. A sport sokat segítht a leszokásban, mert asszem szerotonint termel a szervezeted. Próbáld így. Meg sok nyugalom. Gyógynövényes cuccot ne szedj a citalopram mellett.
2014. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!