Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Enyhe nyílt gerinc problémám...

Enyhe nyílt gerinc problémám van. Az orvos szerint súlyosságra 10/1. Sportolok is. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ma derült ki, hogy enyhe nyílt gerinc problémám van. Nem ennek kapcsán mentem orvoshoz, hanem kb 4 éve leestem a szánkóról és az óta fájdogál a derekam. Ma leröggenyezteék és kiderült, hogy nem is a derkammal van a baj. Tulajdonképp én nem is éreztem nagyon semmi arra utalót, hogy ez a nyílt gerinc bajom van. Valójában én lovagolok kb 11 éve, nem is fájt sose semmim, csak mióta leestem a szánkóról. Nem olyan nagyon fájt a derekam, de azért zavart. Az orvos rögtön letiltott a lovaglásról, mert biztos, hogy nem az eséstől fáj ott a derekam, ez a lovaglástól van mert üti a gerincet (szerintem nem). Menjek inkább úszni. Most kaptam gyakorlatokat. Utána olvastam a neten és tényleg arra utal néhány tüntem, hgy nyílt gerinces vagyok, pedig nem is gondoltam volna. Sajnos gerincferdülésem van, akkor szokott bőrbetegségem lenni, allergiás is szoktam lenni, meg most az orvos szerint vese bajos is vagyok. Azt mondták, hogy ezzel nem lehet tenni semmit. Csak ne fussak, ne kosarazzak se lovagoljak, ahol ugrálni kell, azt ne. Mert tán majd 30 éves koromra olyan lesz a gerincem, mint egy 60-évesnek. Én a lovaglást nem adom fel, nem vagyok profi, szóval szeritem nem árt nagyon a lovaglás. Szerintem más személynek is van ilyem baja aki még felsem fedezte és mégis vele él. De kérnék véleményt.

#futás #lovaglás #nyílt gerinc
2015. febr. 6. 23:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Hidd el az orvos jobban ért hozzá, szóval fogadd meg a tanácsait.
2015. febr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy jobban ért, de elég elvult gépekkel dolgoznak, a röntgenük már 60 éves. De én a lovaglást nem hagyom abba, ez az életem, neki is mondtam. :) Végül elmentünk még egy orvos ő azt mondta, hogy a dr. nő csak tanácsokat mondott, én azt csinálok amit akarok, nem csak a lovaglás nem tesz jót a gerincnek. Vigyáznom kell, rá más embernek is van ez a betegség és nem is tud rólla és ezzel élte le az életét.
2015. febr. 7. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!