Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az influenza megfertőződésétől...

Az influenza megfertőződésétől hogy érti a cikk azt, hogy 24-48 óra múlva jelentkeznek a tünetek? Lent.

Figyelt kérdés

Neten úgy van írva eggy cikkben ,hogy a megfertőződéstől számított 24-48 órán belül jelentkeznek a tünetek.


Mikor történik a megfertőződés? Amikor egy influenzás beteg szembeköhög abban a pillanatban fertőzött meg? És onnantól számít a 24-48 óra?


Engem nem köhögtek szembe,hanem tegnap este vacsoráztunk egy ismeretségi körben és két influenzás beteg is ült az asztalnál de azóta már eltelt 24 óra és még nem jött ilyen,hogy hirtelen láz,mondjuk reggel óta kicsit fura érzés van rajtam ilyen nem lehet elmondani milyen érzés,de valami pici fura érzés van,de gondolom nem jön ki rajtam az influenza,mert napi 1000 mg C-vitamint szedek egy hónapja,meg tegnap este is sok hagymát ettem.


De ez a megfertőződés honnantól is számít és mi,hogy van?


Esetleg olyan is írhat aki volt már influenzás és hogy kezdődött.



2015. febr. 15. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:
A lappangási idő attól az időponttól számít, amikor találkozhattál a vírussal, vagyis megfertőződhettél (pl. Neked tegnap este óta). A vírus valószínűleg megfertőzött (vagyis a szervezetedbe került), ha ilyen közel ültél két beteghez. Mostmár a Te immunrendszereden múlik, hogy tünetek nélkül, enyhe tünetekkel vészeled át vagy influenzás leszel. Ha influenzás leszel, akkor az hirtelen szokott kezdődni, felszalad a láz, fejfájás, rossz közérzet, "mindened fáj". Reméljük, nem leszel beteg.
2015. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!