Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan fogadjam el a betegsége...

Hogyan fogadjam el a betegségem? Egyszerűen nem tudom feldolgozni!

Figyelt kérdés
Gyerekek koromban 10 évesen, volt 3 láz görcsöm, igy epilepsziásnak nyílvánitottak. Gyógyszert kellett szednem. Mivel nem volt több rohamom gyógyultnak nyílvánitottak. Az az 5 év szörnyű volt. Kiközösítettek annyira az osztály társak, hogy át kellett mennem egy másik iskolába ahol attól rettegtem meg ne tudják ők is. 25 éves koromban minden nap fájt a fejem majd egy nap a munkahelyemen elájultam. Azt mondták kimerültség, de elindult bennem a kérdés lehet hogy újra epilepsziás vagyunk? Így elmentem egy magán orvoshoz, aki hosszas vizsgálatok utána azt mondta koffein indukálta epilepsziám van. Ez annyit jelent, hogy ha koffein jut a szervezetembe rohamom lesz, ha vigyázok akkor nem lesz rohamom. Így nem viselt meg a dolog, gondoltam egyszerű nem iszok kávét és kész. Sajnos nem vigyáztam kellően, (véletlenül tudatlanság miatt) sajnos hiba volt, rohamom lett. Nehéz mert rengeteg dologba van koffein nem is gondoltam volna pl. Csoki, energiaital, cola, fájdalom csillapítók, tiramisu, gránát alma stb. Amikor már kellően akartam vigyázni akkor se sikerült mindig, mert lett újabb 2 rohamom persze azért mert mindig utólag derül ki hogy van az elfogyasztott ételben koffein származék. Most terhes vagyok, ettem egy tejbegrizt kakaóval a tetején és rohamom lett tőle. Eddig egy minimális kakaó nem bántott ezért ettem, de most az orvoso szerint a terhességi hormon változások miatt következett be. Ez az utolsó nagyon megviselt. A babának nem lett baja szerencsére. De az orvosom mostantól gyógyszert akar velem szedettetni. Valahogy nem érezem jól magam. Lelkileg teljesen összetörtnek érzem magam. Most tudatosul bennem hogy megint itt a retteget kor. Egész nap sírok nem tudom feldolgozni. Mit tegyek?
2015. febr. 23. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszert írt fel az orvos?

Ezek után minden ételnek, italnak nézz alaposan utána, hogy lehet-e benne koffein! Szerintem ha figyelmesen táplálkozol nem lehet bajod! Ne sírdogálj, örülj a kisbabádnak :)

2015. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tegretolt írtak fel. Igyekszünk már jó ideje mindennek után jarni. Örülök a kis drága babámnak :-) De hidd el nem sírnék ha menne!
2015. febr. 23. 14:15
 3/8 anonim válasza:

Most komolyan?? Ez csak epilepszia! Nálunk az osztályban 3 epilepsziás volt, senki nem cikizte őket, sőt, aggódtunk értük, mikor valamelyiknek rohama volt a suliban!

Ha te máshogy állsz hozzá, mások sem fognak rosszul nézni rád! Nepbetegseg kb, semmi különös nincs az epilepsziaban.

2015. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Velem sajnos nem így bántak. Örömmel hallom, hogy vannak kultúrált, intelligens emberek. Köszönöm a válaszod!!! Ez csak epilepszia... Hát azért hidd el nem könnyű vele élni. Előítéletek vannak velük szemben! Ez a tapasztalatom sajnos.
2015. febr. 23. 17:42
 5/8 anonim válasza:

Kisegítőben lehet, de normális embereknél nem. Anyukám szintén epilepsziás, az égvilágon senki nem nézi le.

Te túlzod el, rengeteg epilepsziás ember van, igazából senkit sem érdekel nagyon, hogy mi bajod.

2015. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

De mondok jobbat, én skizofrén vagyok, akinek elmondom, mind érdeklődve kérdezett, soha nem negatívan.

Ezzel még nehezebb együtt élni, hidd el nekem. :D

2015. febr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyelembe ajánlom a ketogén diétát.

[link]

Főként gyerekeknek fejlesztették ki, de felnőtteken is tud segíteni.

2015. febr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértő válaszokat!
2015. febr. 23. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!