Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egészségesen táplálkozom, de...

Egészségesen táplálkozom, de nagyon stresszes vagyok. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Ez a bőrömön nagyon meg tud látszani.

Ritkán eszem húst illetve tejterméket. Csokoládét,olajosmagvakat egyáltalán nem. Nem szeretem és nem iszom alkoholt. Igyekszem sok gyümölcsöt és zöldséget enni.

Évek óta küzködök azzal,hogy miteszeres, helyenként pattanásos a bőröm. Az arcomon mindenképpen meglátszik, sajnos a hátam, a dekoltázsom, és a vállam tele van hegekkel emiatt.

Többször voltam bőrgyógyásznál, de a krémek nem segítettek,sőt nagyon érzékeny a bőröm, így abba kellett hagyni,mert nagyon begyulladt a bőröm. A Tetralysal sem segített.

A Roaccutant nagyon kockázatosnak gondolom.


Alapvetően a legfőbb kiváltó oknak a stresszt gondolom.

Tudnátok valamit tanácsolni?


18L



2015. febr. 24. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Menj el a háziorvoshoz, hogy azért vizsgáltasson ki, ugyanis lehet ételallergia. Pár vizsgálattal ez kiderül.

Ha nem, akkor nőgyógyászhoz menj, ugyanis pl egy fogamzásgátló felírásával konkrétan a pattanásaid el is tűnnek.

Stressztől is lehet, hormonális oka is lehet, sőt genetika. Bár sok 18 évesnek elég csúnya a bőre, de ezt kinövöd.

A bőrgyógyász is fel tud írni egy gyógyszeres kezelést.

2015. márc. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A stressz és környéke:

https://www.youtube.com/watch?v=IWxZ1tG0FQA


A bőr határolja el az embert a külvilágtól. A külvilággal lehet bajod (kommunikáció!), ezt mutatja a stresszes életed is. A megoldás kezdete a relaxáció. Ha kevés, néhány alkalom mélylélektani terápia.

2015. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítőkész válaszokat és a levelet is! :)


Kedves 1. Hozzászóló!

Voltam már háziorvosnál, de nem sokra mentem vele. Ételallergia kivizsgálva,nincs. :)

Fogamzásgátlót nem szeretnék szedni, tele van hormonnal...illetve, kevés pattanásom van. Miteszer már több,viszont a hegek okozzák a legnagyobb problémát. Amiatt erősen gátlásos is vagyok. :/


Nyáron,amikor nincs iskola,amikor nincs semmi elvárás,vagy követelmény,akkor nincs. :)

Sok megfigyelés alapján a stresszt tartom a legnagyobb kiváltó okának.


Bőrgyógyásznál voltam már,szinte állandó visszajáró páciens voltam egy ideig. Írtam is,hogy nagyon érzékeny a bőröm. A krémek után konkrétan úgy néztem ki,mint akit megvertek. :/ Tetralysalt szedtem, de az sem segített.


Kedves 2. Hozzászóló!

Nincs gondom a kommunikációval. :) A stressz nálam a sok elvárás és kötelesség miatt van. Maximalista vagyok, és ezt jól ki is használják.

Igyekszem relaxálni. :)

2015. márc. 13. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!