Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorproplemaval kuzdok...

Gyomorproplemaval kuzdok (fekely, hurut) mlyen a napi etrendetek, mit etkeztek?

Figyelt kérdés
Adnatok otleteket az etkezesben, mert egyre csak fogyok es nem is javulok sajnos.
2015. márc. 1. 13:49
 1/9 gömbicica ***** válasza:

-gyomorfekélyre jó a nyers krumpli,- ill a nyers krumplilé)

-milyen lelki problémával küzdesz, amit nem tudsz megemészteni?

-tejterméket biztosan hagyd el,

-kávé, cigaretta, szénsavas, alkohol szintén produkálhat ilyen panaszt

[link]


[link]


szerintem megtalálod a válaszokat a kérdésedre!


és nyugi! -tudom könnyü mondani, de betegnek lenni sokkal rosszabb(-

2015. márc. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is a gyomrommal szoktam szenvedni. Én lisztmentesen étkezem, mivel a liszt eléggé egészségtelen (bár mindjárt jönnek a jó magyar ételeket preferálók és az ellenkezőjét állítják), de akkor is az. Egyél egészségesen, került a sok szart tartalmazó dolgokat. Sok gyümi meg zöldség és lehetőleg a cukros dolgokat is hanyagold. Hidd el megéri. Szalámi meg ilyen tartósítószeres dolgokat szintén felejtsd el, sőt a tejet sem ajánlom. :D
2015. márc. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok: gondolkozz el az első hozzászóló 2. gondolatán. :D Megéri!
2015. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem dohanyzom es nem iszom egyaltalan.

Stresszaz szokott lenni, de szerintem nincs olyan ember ebben a vilagban aki teljesen nyugodt. Szoval nem ezek okozzak a problemat. Mar 4 honapja probalok dietazni, mikor jobban voltam kicsit ettem egy pici edeset (valoban keveset) es most rosszabb mint volt.

Sajnos nagyon kenyeres vagyok es edesszaju, ezekrol is probalok lemondani azert fogytam ennyit.

megjegyzem nem volttam kover soha, most viszont nagyon sovany vagyok, mar nem szeretnek tovabb fogyni, sot jobb lenne ha vissza mennenek a kilok. Ti is lefogytatok?

Ti sem fogyasztottok egyaltalan cukrot, hogy birjatok? Es mit esztek napkozben? Pl ma mit ettetek, vagy fogtok enni?

2015. márc. 1. 14:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a lisztes diétát tartom még ha nem is vagyok rá érzékeny (tesztek kimutatták), cukros dolgokat szoktam enni csoki stb. De semmilyen lisztes dolgot nem se keksz se kenyér se semmi. Zabpehely, rizs husival, eddig ezt ettem. Lehet mástól is hízni, nem csak a kenyértől. Hús, rizs, krumpli stb. Még egészségesek is.
2015. márc. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mit lehet enni akkor ha tej es lisz ki legyen iktatva az etrendbol? Zoldsegen es gyumolcson ehen hal az ember.

Tenyleg kivancsi vagyok, hogy pontosan mit eszel kedves masodik valaszolo, adj otleteket kerlek?

Koszonom!

2015. márc. 1. 14:26
 7/9 A kérdező kommentje:

Es reggelire mit szoktal enni, vacsorara? Sok helyen azt olvasom tejtermeket lehet fogyasztani, csak ne legyen zsiros es fokent elofloras joghurt ajanlott. Ez sem ajanlatos akkor?

Rizs hussal, es krumpli hussal, zoldsegleves, husleves rendben. De mindig nem birom ezt enni.

2015. márc. 1. 14:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Csokit, édességet, (pl lekvár) hagyd el, ezek pl nálam hányingert okoztak. Én napokig nem bírtam mást megenni, mint egy kis sajtos melegszendvicset vacsorára, zsemlét megvajaztam, rá reszelt sajt és be a sütőbe, ebédre pedig fura módon a karfiol esett jól, megfőztem, majd vajra dobtam, megszórtam reszelt sajttal és a sütőben megsütöttem, 1-2 hét után tudtam enni már csirkemellet is, szintén csak natur formában kis vajon megsütve. Mivel nyáron voltam beteg, és éppen érett a görögdinnye, így szerencsém volt, mert az viszont lement jó sok és a sárgadinnye is. Ilyenkor talán a sütőtök is jó lehet, tápláló és szerintem a sok savra is jó. Szerintem azt edd, amit kívánsz és tudod, hogy nem okoz gondot, ezt leginkább magadnak kell kitapasztalni.
2015. márc. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gömbicica ***** válasza:

Ha beteg valaki ha nem, meg lehet figyelni, ha szán rá az ember némi időt, hogy vannak időszakok, mikor ilyen-olyan kaja az égnek le nem megy, van, hogy megkivánja az ember.

Volt hogy napokig kalácsot ettem kakaóval, kávéval....

Van, hogy rá nem tudok nézni.

Van, hogy sóskiflit kivánok simán vajjal, most pár napja mangalicaszalonnán lovagolok hagymával)

idén pl. lekvárt nagyon keveset ettem. volt időszak, mikor nagyon sokat.

Figyelni kell magunkat, és ha jól csináljuk, akkor jól is müködünk)

az ételintolerancia is lelki probléma szerintem. sőt! még a macskaszőr is!

2015. márc. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!