Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van az országba olyan hely...

Van az országba olyan hely ahol genetikai betegségeket diagnosztizálnak? Van erre külön specializálódott orvos? (vagy doktor house:D ) Laborból ki lehet mutatni a kromoszóma elváltozásokat?

Figyelt kérdés

2011-ben beteg lettem, volt egy nem tipusos vastagbél gyuszim ami mára tünetmentessé vált.Csak sajnos a rá adott szteroid minden téren kitolt velem.Egy betegségből lett vagy 4-5 probléma. Medrolt kaptam 2012-ban, azóta görcsöl a vesém és azóta állandóan szomjazok is + egyéb fertőzéseket kaptam el amit sportal és immunrendszer erősítéssel legyőztem.De van egy másik gondom, amivel egy belgyógyászati magánrendelést kerestem fel.Nagyon görcsölnek az izmaim, a kuplungot nem bírom sokáig nyomni, begörcsölök stb - erre a háziorvos: "vegyél automataváltós autót"


Magnezium: lényegében ez volt a lényeg, a labor már m,eg van de még nem mentem vissza a dokinőhöz, de már előre sejtem hogy el fog hajtani mert a 2 határérték között van a magnézium értékem.Hiába pótolom vagy nem szívódik fel vagy van valami, mert azért pl. 2 évvel ezelőtt jelent meg a szívdobogás érzés meg enyhébb görcsök stb. Azóta már elég rossz.Kértem tőle hogy injeckóóba vagy infúzióba jó lenne ha beadnák, de szerintem nem fogja a "normál" érték miatt. Pedig nagyon jól tudom hogy ezt az egy ásványianyagot lehet a legnehezebben kimutni pontosan.


Szóval értitek, nem akarok még betegebb lenni. 31/F



2015. márc. 2. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt miből gondolod, hogy genetikai betegség lenne? Volt-e valaki a családban akinek hasonló lehetett? Persze genetika esetén is lehetsz egyedi eset egy deléció vagy más elváltozás miatt, azonban csak úgy egyetlen genetikushoz sem állíthatsz be, hogy ezek a tüneteid és kéred a vizsgálatot. Ehhez előtte ki kell zárni sok más lehetőséget.

Ha nem bízol az orvosodban keress másikat, vagy fogadj magán orvost. Egy labor leletre senki nem fog genetikára utalni.


Esetleg itt érdeklődj:

[link]

2015. márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is bélbetegségem van, nekem először tévesen Crohn betegséget állapítottak meg. Nekem sosem jutott eszembe, hogy a genetikával foglalkozzak, attól nem gyógyulok meg, hogy tudom attól van-e. De most más okból kromoszóma vizsgálatot végeztek nálam, és az jó lett. Vérből végzik, 3 hét az eredmény. Vagy ha gondolod hívd fel a genetikai labort ahova tartozol és megmondják, hogy lehet-e ilyen vizsgálatot kérni TB alapon. Immunológián voltál, mert immunbetegség is lehet? Sajnos én is küzdök izomgörcsökkel mg-t szedek, és időnként káliumot, én azt gondolom, hogy a rossz felszívódás miatt van. Meg akinek ilyen betegsége van annak csontritkulást is szoktak nézni, időnként UH. Gasztroenterelógushoz jársz? Mert ezzel ők foglalkoznak mélyebben, és szerintem jó lenne alaposabb kivizsgálást kérned ne a háziorvos kísérletezzen veled. Érdekes a szomjúság nálam is megvan.Cukrod rendben van?
2015. márc. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!