Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg sorstársaim, ti...

Cukorbeteg sorstársaim, ti hogy mértek vércukrot, az első vércseppet letörlitek, vagy mindjárt az elsőből mértek?

Figyelt kérdés
2015. márc. 3. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Letörlöm az elsőt.
2015. márc. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2015. márc. 4. 23:14
 3/10 szamo77db ***** válasza:
Én az elsőből mérek. Különbség lehet a kettő közt?
2015. márc. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3: Persze, hogy lehet. A kézen bármi lehet, ami bezavarja az eredményt.
2015. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Én 13 éve vagyok cukorbeteg, de eddig még soha senki nem mondta, és nem olvastam hogy az első vércseppet ajánlatos letörölni. A cukorgondozóban sem törlik le, mindjárt az elsőből mérnek. Pár napja hallottam egy sorstársamtól hogy elsőből nem szabad mérni, ezért kérdeztem, hogy Ti hogyan szoktátok, mit tudtok erről?

2015. márc. 7. 21:52
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindig letöröltök a kórházban az elsőt. Így az volt a példa.

De van cukorbeteg ismerősöm, mondta hogy múltkor bepánikolt, mert mért 20-at, aztán rájött, hogy szőlőcukros az ujja. Az simán bezavarhat.

2015. márc. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6. Igen, igazad van, nekem is volt már hogy 19-et mértem, nagyon megijedtem, aztán mikor megint mértem, már jóval alacsonyabb volt. (aztán még megmértem vagy háromszor egy percen belül) Akkor ezután nem az elsőből mérek inkább.


Köszönöm szépen mindenkinek!

2015. márc. 7. 23:56
 8/10 szamo77db ***** válasza:
De én a szúrást megelőzően alkoholos tamponnal fertőtlenítem a szúrás helyét. Enélkül szerintem nem szabad szúrni. Így már nem lehet baj. Végül is olyan, mint amikor injekció előtt fertőtlenítik a beszúrás helyét.
2015. márc. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8: Akkor oké. Azt mondják vagy fertőtlenítesz/kezet mosol előtte, vagy 2. csepp vérből mérsz. A lényeg, hogy tiszta legyen.
2015. márc. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, így fogok tenni ezután.
2015. márc. 8. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!