Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért okozhat az antidepresszá...

Miért okozhat az antidepresszáns az első napokban öngyilkossági gondolatokat?

Figyelt kérdés
Nem értem a mechanizmust. Ha valaki elmagyarázná, nagyon hálás lennék. Köszönöm! :)
2014. okt. 8. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nahh erre én is kíváncsi volnék.
2014. okt. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem nem okozott semmi öngyilkossági hajlamot. szerintem akiben alapból sincs öngyilkossági hajlam, abból nem hozza ki
2014. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Közben utánanéztem.

A neten azt írták, hogy aki hajlamos ilyen gondolatokra, azokban felerősödhet, mert a gyógyszer hatása az első időszakban be kell álljon, és olyankor még lehetnek furcsa mellékhatásai, pl. hogy aki depressziós, annak mélyül a depressziója; vagy nyugtalan, álmatag, vagy éppen nem tud aludni, folyton "mehetnékje van", úgy értem folyton menni akar valahova, izgága, és a már említett öngyilkossági gondolatok...

Beszéltem egy pszichológussal illetve egy pszichiáterrel és azt mondták, kb. 2 hét az az idő, amíg beáll a gyógyszer hatása rendesen.

Vannak, akiknél nincsenek egyáltalán mellékhatások, vannak, akiknél ez a 2 hét húzós.

Nagyon fontos, hogy a családunkat, legjobb barátainkat, szval akik mellettünk állnak, tájékoztassuk a lehetséges mellékhatásokról... Én a legjobb barátomnőmnek mondtam, hogy mik a mellékhatások és ha bármit észlelne, emlékeztessen az élethez való alap hozzáállásomra (ami az hogy "Ne add fel, mindig van tovább, és bízz Isten segítségében").

Na, 1 napja szedem a gyógyszert, én asszem érzékeltem napközben a mellékhatásokat, nyugtalanság, fáradtság, kis ingerültség, de most este már jól vagyok. Meglátjuk mi lesz ezután. A legjobbakat remélem! :) És hajrá mindenki, aki hasonló gondokkal küzd, túljutunk rajta!!! :)

2014. okt. 10. 00:14
 4/6 anonim ***** válasza:
(pszichés dolgaimon nekem a moksa segít sokat)
2014. okt. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az jutott eszembe lehet azért, merthogy elvileg ez valami receptort gátol így annyira aktív sem tud lenni az ember vagy valami ilyesmi és lehet az hiányozhat neki. Csak egy ötlet.
2014. okt. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nehany gyogyszernel pl. a Zoloftnal elofordul. ilyenkor gyogyszert kell csereltetni az orvossal.
2018. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!