Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködésem...

Pajzsmirigy alulműködésem van, tudok fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

12 éves lány vagyok,és 10-15 kg felesleg van rajtam. Volt egy idő amikor fogytam 5 kilót,de a dupláját híztam vissza. Hogy fogyjak le? Segítsetek!


2015. márc. 18. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is szedd rendesen a tiroxin gyógyszert amit írtak , reggel éhgyomorra vízzel és fél órán át ne egyél utána, , másrészt mindenkire másképp hat. Azért szedted vissza a dupláját , mert vagy koplaltál vagy hirtelen nagyon keveset ettél.

Elsősorban "sajnos"( szerintem nem sajnos) a pm alulműködés ellen a sok mozgással tudsz tenni és a rendes egészséges táplálkozással.

Tudom, nehéz, mert finomak az ételek,nem tilos néha elcsábulni, nem is lehet állandó kontrollal élni, de tudatosítanod kell, hogy az életben maradáshoz nem kell telezabálni magad, főleg nem zsíros, hízlaló vagy épp műkajákkal, mert ez az életről szól.

Nekem ahogy diagnosztizálták 15 évesen életmódot váltottam,elkezdtem sportolni, lazán ledobtam egy 20-ast. Azóta se jött vissza.

2015. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14%

Honnan tudod, hogy pajzsmirigy alulműködésed van? Vizsgálták?

Fogyni úgy kell, hogy többet mozogsz, és nem eszel lisztesárut, édességet, cukros üdítőt, helyette több zöldséget. Ilyen egyszerű.

2015. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen,vizsgálták! Első válaszolónak nagyon köszönöm!
2015. márc. 18. 17:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Sportolj rendszeresen (válassz olyan sportot, amit szeretsz, nekem pl a futás jön be) és próbálj meg egészségesen táplálkozni (már az is haladás lenne, ha elhagynád a gyors szénhidrátokat: cukor, glükóz, fruktóz, (kivéve gyümölcsök), fehér liszt (a teljesőrlésű az jó)). Valószínűleg ez sem fog használni, ha nem kapsz gyógyszeres kezelést, de jobb, mint az alternatíva.
2015. márc. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!