Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet belőlem alkoholista ha...

Lehet belőlem alkoholista ha így folytatom?

Figyelt kérdés
koromra nézve nem lehetek mivel még csak 17 vagyok, de kb. 1 éve minden hétvégén sárgaföldig iszom le magam és suliban is úgy bírom ki csak az egész napot ha iszom legalább 1 sört muszáj. Apám (akivel lakom) alkoholista és félek hogy olyan leszek mint ő.

2015. márc. 22. 13:28
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
nem tudom mennyit számít de lány vagyok
2015. márc. 22. 13:29
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Most már ne félj, mert az vagy.
2015. márc. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Már az vagy.
2015. márc. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha naponta "muszáj" innod,akkor már az is vagy.
2015. márc. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
de naponta nem muszáj sokat innom csak 1 sört csak hogy ne legyen annyira rossz egész nap meg unalmas se
2015. márc. 22. 13:36
 6/19 A kérdező kommentje:
és koromra tekintve hogy lehetnék? még fiatal vagyok ahoz nem?
2015. márc. 22. 13:37
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sajnos már az vagy,kor ide v oda. Ha már 'rossz' neked a nap,ha nem iszol semmit,onnantól kezdve simán lehet alkoholistának nevezni.
2015. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek alkohol kell ahhoz, hogy "ne legyen annyira rossz", akkor az alkoholista még akkor is, ha "csak" egy üveg sörröl van szó.

Ha emellett rendszresen - minden hétvégén - hullarészegre iszod magad, akkor az más elég súlyos eset.


Olyan nincs,h ogy "túl fiatal" valaki ehhez, aki ilyen szeinten függö, az akár 5 évesen is alkolholista.


Amit nem értek: a köznyezetedben senkinek nem tünik fel, hogy folyamatosan félrésezg vagy?


Mindenesetre sürgösen szokj el, menj ez az anonim alkolholistákhoz, vagy orvoshoz, vagy valahová, mert különben elég hamar vége lesz az életednek.

2015. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
# 8 barátaim tudják hogy iszom,de csak röhögnek rajta hogy már megint iszom, szüleim meg nem nagyon foglalkoznak vele hogy mit csinálok.És ha a suliba ivást kihagyom a hétvégék megmaradhatnak?
2015. márc. 22. 13:51
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy éve minden hétvégén sárgaföldig iszod magad, akkor már az vagy, hétvégi alkoholisták is vannak, de a tiéd még ennél is súlyosabb, mert már hétköznap is kell az az üveg sör. 17 éves vagy és már tönkrevágtad az életed,sürgősen kérj segítséget.
2015. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!