Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek ha az anyám alkohol...

Mit tegyek ha az anyám alkoholista és én nekem nagyon elegem van belöle?

Figyelt kérdés
2-3-éve tart elöször csak sörrel kezdte aztán mostanra más bor is. Ha nem szolna hozzám nem is érdekelne de mindig csak orditozik meg ugráltat. Ha lehet elmegyek ithonrol de ha elmegyek kitalálja h ku*rvalkodtam ha nem megyek el meg azért ordít hogy menjek már el a pi*aba.. Az éllettársával is néha rájön az 5 perc és ordit mint a sakál. Van hogy csapkod pl multkor megkellet müteni kezét mert belecsapott a lámpaburába. de nappal is iszik. Olyanokat talál ki ami megse történik már az esze is elment... Nagyon idegesit mert noncs nyugalmam. Mit tegyek? Ha elmondom a legjobb bartnömnek vagy olyannak akiben megbízok egy kicsit jobb lesz? Mit tegyek?? Néha kitalálja hogy bulémiás aztán azért hány mert annyi alkoholt iszik. Egyszer emg csak összepakol és kitalálja hogy megy a korházba.. Nem normális dolok. Segitsetek létszives..

2014. máj. 28. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezen mi nem tudunk segíteni neked. Sajnos.
2014. máj. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tanulj és sportolj. Képezd, fejleszd magad, hogy minél erősebb legyél mentálisan és minél hamarabb elmehess otthonról.


Szerintem jó, ha megbeszéled olyan emberekkel, akikben bízol. Kívülről ők jobban rálátnak a dolgokra, lehet, hogy tudnak majd tanácsot adni. Mindig hasznos egy másik nézőpont. :-) Ha van szakember a közeledben, őt is kérdezd meg. Bizonyos viselkedésformák csak még inkább az alkoholizmus vagy a düh felé terelik, sok függ attól, hogyan viszonyultok hozzá. Nehéz ilyenkor empatikusnak, türelmesnek lenni vele, de a veszekedés, a düh, a harag nem visz semerre... Ha értenétek, megosztaná veletek, milyen lelki problémái vannak (mert nyilván vannak), könnyebben át lehetne jutni a kritikus időszakon.

2014. máj. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!