Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti milyen súlyos betegségnél...

Ti milyen súlyos betegségnél maradtok otthon és nem mentek suliba?

Figyelt kérdés

Az osztálytársaim néhaszokták kifújni az orrukat, én még akkor is bementem, amikor piros volt az orrom a sok fújdogálástól, köhögtem, fájt a torkom. Vagy ezzel még lehet suliba menni?

Az iskolában nem akarok semmiről lemaradni, mert nehéz bepótolni. Lázasan nem lehet, ha meg meggyógyultál egyszerre az egész mondjuk héten vett anyagot nem lehet bepótolni. Bevallom igazából még soha nem hiányoztam az iskolából, csak felvételi okokból. A tanárok mindig mondják, hogy ne menjünk be az iskolába betegen, mert mindenkit megfertőzünk... Ti milyen betegen mentek iskolába, vagy mi szerintetek a normális? :(



2015. márc. 22. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Torokfájás, láz, hasmenés esetén otthon maradok. De volt már rá példa, hogy a fájdalomcsillapító nem mulasztotta el a fejfájásom, ezért otthon maradtam. 12. éve járok iskolába, mindig így csináltam, sose fertőztem meg senkit, ellenben engem rengetegszer fertőztek meg olyanok, akik "jajj, csak egy kicsit köhögök és nem tudok leírni 3 oldalt a barátnőmről". Én is sokszor hiányoztam 5 napot, volt, hogy többet is. Ne mondd már, hogy évente 1x azt ne lehetne bepótolni rendesen.

Nem vagyok a lógás híve, de ha beteg vagy, ne fertőzd meg a többieket. (igen, a torokgyulladás betegség)

2015. márc. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha bármitől belázasodtam, vagy gyomorrontás miatt.
2015. márc. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5 napot azért ritkán beteg az ember szerintem, ha pedig kigyógyultál átolvasod az anyagot ami vesztek a suliban(ez ma már sokszor csak a következő fejezet) és úgy mond be is pótoltad.
2015. márc. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha csak pirosra fújtátok már az orrotokat, néha köhögtök, akkor mentek suliba?
2015. márc. 23. 08:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy lázas, vagy tényleg gyomorbetegséggel, esetleg foggyulladással beteg, akkor menj be! A való életben a munkahelyen sem nézik jó szemmel az ilyen semmiség miatt a hiányzást! Úgyhogy jobb, ha fiatalon hozzászoksz...
2015. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2015. márc. 24. 08:48
 7/9 anonim válasza:

Én mindig megyek suliba. Max évente egyszer vagyok beteg akkor is csak 1-2 napig de akkor nagyon: hasmenés, hányás, láz és még sorolhatnám.

Fejfájással, torokgyulladással, náthásan is megyek suliba, de természetesen mindig veszek be valami gyógyszert és figyelek az osztálytársaimra. Mindig ők fertőznek meg engem. :D

2015. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Torokfájás láz hasmenés há

nyás bármilyen gyulladása szervezetben, vírus stb-> Semmiképp. Én pl ha rossz kedvem volt vagy nem éreztem magamban elég energiát,nagyon ideges voltam akkor sem mentem be suliba még a gimiben, mert tudtam hogy úgyse fogok tudni figyelni. Igazából baromi sokat hiányoztam, mindig a határon, sőt utolsó évben túl is léptem és magántanuló lettem. Mégis elég szépen leérettségiztem, államilag támogatottan felvettek az egyetemre, szóval én nem bánom,hogy annak idején nem kínoztam magam azzal, hogy betegen a suliban szenvedt volna!

2015. máj. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Lehet, egy kicsit el vagyok kapatva, de én már erős náthánánál nem megyek suliba xDD Most is3 napot emiatt maradtam otthon..
2020. jan. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!