Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívinfarktust az orvosok...

Szívinfarktust az orvosok korán észreveszik?

Figyelt kérdés
Tegnap éjjel egy kellemetlen emlékemtől megijedtem elalvás előtt, mikor visszaemlékeztem rá. Olyan volt mintha a szívem hirtelen összerandult volna. Utána órákig úgy éreztem erősen ver a szívem, később olyan hideg szúrássá vált, és csak ez a furcsa hideg szétáramlott a bal karomba, lábamba, ami már remegett is. A történtek után kb. 3 órával, mikor nem csillapodott,még nyugtatótol se tudtam elaludni elmentem az ügyeletre-sürgősségire. Ott csináltak EKG-, vettek vért...minden negatív. Azt mondták generalizalt szorongásom van. Tudom, hogy sokat idegeakedek, máskor is volt szívdobogásérzesem...de most megint érzem ezt azt az éjjeli erős dobogást, kicsit, a szívemnél egy pontban lévő nyomó-égő fájdalmat...azelőtt, még ha szorongásos beteg is vagyok, sose ilyen jellegű volt. Nem lehet hogy én rontottam el, túl korán mentem el orvoshoz, és valójában megis infarktus? Úgy tudom az is igy lassan alakul ki. Kérem aki ért hozzá, és/vagy van tapasztala írjon! Köszönöm :)

2015. ápr. 2. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
A szívinfarktus saját EKG képed ad még azelőtt, hogy te megéreznéd, illetve még napokkal az eset után is. Ha az lett volna akkor észreveszik.
2015. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha vettek vért és csináltak EKG-t, akkor kimutatta volna ha szíveddel baj van, ez a pánikrohamszerűség, szorongásos reakció nagyon hasonlít az infarktusra, ezért vizsgáltak meg alaposan, ne idegeskedj és el fog múlni.
2015. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaj, hát akkor azt hiszem elkezdem a javadolt relaxacios tréninget. :) Köszönöm a gyors választ
2015. ápr. 2. 15:44
 4/6 A kérdező kommentje:
És ez a mintha egy jéghideg valami nyomodna a szivem fölé is lehet idegesség tünete?
2015. ápr. 2. 15:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mennyi idős vagy milyen nemű? A népi szóhasználatban "szívidegességnek" nevezett jelenség főképp fiatal korban és főképp nőknél jellemző. Írj, ha van kedved.

2015. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na akkor épp ebbe tartozok, nő, 20 éves.
2015. ápr. 9. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!