Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux gyógyitható?

Reflux gyógyitható?

Figyelt kérdés
valaki gyógyult már meg refluxbetegségből, vagy savtultengésből? azt olvastam hogy a glutén is okozhat ilyen problémát. van valakinek tapasztalata?

2015. ápr. 6. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Nálam jelentkeztek a reflux tünetei pszichés okokból. Ahogy köhögés is. A kiváltó ok megszüntetésével megszűnt minden panaszom. Vagyis ha megszűntek a stressz, a szorongás kiváltó okai, eltűntek a fizikai panaszok is.

(A YouTube-on Barnai Roberto beszél a különböző betegségek lelki okairól.)

Azt nem tudom hogy mindig pszichés ok miatt keletkezik-e a reflux. De a saját tapasztalatom miatt valójában nem tudok más okot elképzelni.

Amíg panaszom volt, szinte kimarta a gyomorsav a torkomat, gyakran volt hányingerem és hányásom, szűnni nem akaró erős köhögéssel. De közben is teljesen biztos voltam a pszichés okában. Abban hogy a testem és az agyam a stresszel és a rohanó világgal van elfoglalva és nincs ideje és energiája önmagát regenerálni.

De lehet hogy van a refluxnak nem pszichés oka is, azt nem tudom.

2015. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Gyógyítható, megfelelő étrenddel (pszichés ok esetén a megnyugvással, stressz kerüléssel).


Rossz étrenddel és félrekezeléssel meg nem gyógyítható.


A reflux savtúltengés elmélete rossz megközelítés, úgy élethosszig megmarad, savhiányként kell kezelni és a nyugati étrendet kell elsődleges oknak tekinteni. Emellett lehet egyéb kezelést is kipróbálni, ez csak az alap.

2015. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyógyítható és kezelhető az nem ugyanaz, kedves előző...
2015. ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem.


Kezelni a betegségipar akar, úgy, hogy élethosszig gyógyszerszedésre beszéli rá az embereket az ilyen céllal kiképzett orvosok segítségével.


Így rohadt nagy pénzeket lehet kaszálni a mesterségesen létrehozott betegségekkel, a rossz kezelésekkel.



De egy csomó betegség gyógyítható, ha a beteg is meg akar gyógyulni, és nem csak szerencsétlen gyógyszerszedő akar lenni.


Természetesen a választás szabad, lehet rossz életmódot folytatni, lehet rossz tanácsokra hallgatni, a döntés csak az életet befolyásolja, a végén mindenképp meghalunk. Akit érdekel, hogy az élete milyen, az megfontolja hogyan dönt az egészségéről, életmódjáról, esetleg betegségeiről, azok megelőzéséről :)

2015. ápr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, gyógyszert én sem szivesen szedek, próbáltam, de nem használt. a lelki okai viszont teljesen biztos hogy igazak.
2015. ápr. 6. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!