Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyítható a reflux véglegesen?

Gyógyítható a reflux véglegesen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy evvel együtt éljek huzamosabb ideig. Szerencsére elég enyhe a betegségem, meg nem is egy elhízott dohányos alkoholista fószer vagyok, aki nem tud meg lenni a csülök nélkül, hanem egy húsz éves lány, aki csak túl sokat stresszelt és az idő hiány miatt, össze-visszaevett és ráadásképpen az anyjától a hajlamot is megörökölte. Most szedek gyógyszert (már másfél hónapja) meg gyógyteát is iszok és egész jól vagyok, de néha napján nagyon felidegesítem magamat és akkor enyhén már fájni kezd a hasam. Belegondoltam így a jövőbe és nem túl rózsás. Az emberek is furán néznek rám, ha elmondom miért nem ehetek normálisan, miközben ilyen fiatal vagyok. Tehát nem akarom ezt az életem végéig, mint mondtam, gyakorlatilag még gyerek vagyok, aki alapból nem szereti a piát, és a kávét, a cigivel meg a kipróbálás szintjéig sem jutottam el, tehát igazán nekem lenne az egyik legkevesebb okom erre a nyavalyára. Sok oldalon olvastam mindenfélét, de szeretnék egy biztosat. Ha az emberek evvel nem tudnak szolgálni csak avval, hogy diétázz és tűrj, akkor olyan orvosok vagy természetgyógyászok neve is megfelel, akik talán többet tudnak segíteni, mint az én házi orvosom.

2012. okt. 18. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyógyszerrel jól gyógyítható, legalábbis én ismerek olyat aki pár hónap gyógyszer szedés és diéta után meggyógyult, azóta is rendben van. Neki is idegi alapon lett, próbálj meg azon változtatni. Vannak nagyon jó sztressz kezelő tanfolyamok stb.
2012. okt. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az tuti. A legrosszabb, hogy Magyarországon az iskolák inkább idegbetegeket termelnek ki elsősorban.
2012. okt. 19. 15:30
 3/8 anonim ***** válasza:

együttérzek veled,ez az ország termeli a refluxos embereket.szedd a gyógyszert,egyél rendesen,és ne izgulj,szorongj.én is ilyen vagyok(nem iszom,nem cigizek,viszont állandóan szorongok,és a suli miatt nem eszem rendesen),néha nekem is úgy fáj a hasam,hogy a falat tudom kaparni kínomban,lehet hogy nekem is van valami ilyenem.de ez van.próbálj meg kicsit kiegyensúlyozottabb lenni,sportolj valamit!meg lehet belőle gyógyulni,gyógyszeres kezeléssel,életmód váltással.

drukkolok Neked,jobbulást! :)

2012. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én aztán nem fogom feladni, bármi is legyen. Bármit is mondanak az emberek!
2012. okt. 21. 21:00
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Refluxos vagyok már elég régóta. Együtt kell vele élni, hidd el én még így is hálás vagyok Istennek, hogy csak ennyi bajom van!

A leveled és a hozzászólásaid egy kicsit hisztis hangvételűek. Tanulj egy kis alázatot!

Azt hiszem ideje megrendezni a reflux pride-ot. Mit foglalkozol ennyire ezzel, hogy mások mit szólnak, hogy neked másképp kell táplálkozni? Nem tudod méltósággal viselni a betegséget?

Én sose panaszkodom, és nem vinnyogok, hogy miért mérte rám ezt az Isten.

2013. nov. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hogy vagy azóta? én is megvagyok bélyegezve a családban, meg bárhol máshol, mint fiatal gyomorbeteg, ha azt mondom, édességet nem, vagy fűszeres kaját nem

20f

2014. júl. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nehéz kigyógyulni belőle , kell szedni a savlekötőt , kigyógyulni nem nagyon lehet mert mindig vissza vissza tér , ne egyél csokit , ne egyél édeset , ne egyél szinte semmit csak zöldséget , hát ki a fene tudja ezt megállni ? egy aranyos kis nyuszi lehet , ne bulizzál ne igyál meg pár italt, sportolni kell ezerrel és enni a zöldséget , na persze :-) nekem volt , hogy már a zöldségtől is égett a gyomrom , szedni kell jó savlekötőt , és akkor nincsen gond ,, meggyógyulni végleg nem lehet belőle mert képtelenség betartani azt az étrendet amit írnak.. szinte ne egyél semmit ááááááá
2018. ápr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom régi kérdés, csak annyi hozzáfűznivaló ha bárki idetévedne esetleg, az utolsó hozzászóláshoz az lenne, hogy zöldséget is csak párolva/hámozva


NYERS ZÖLDSÉG /héjastól/ TILOS !!


(Két éve erős refluxom volt, ami gyógyszeres kúra után helyreállt, majd egy hete pár napos esti salátaevésnek köszönhetően újra előjött, és borzalmas éjszakákon vagyok túl, és az orvosom világosított fel, hogy arra érzékenyek azon zöldséget nem ehetnek csak úgy -sajnos.)

2019. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!