Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek-e cukorbeteg? Erősködj...

Lehetek-e cukorbeteg? Erősködjek a terheléses vizsgálatért vagy inkább nyugodjak le a fenébe?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta vannak rosszulléteim. Eleinte csak éjszakai megébredések, mert sok a savam. Ez olyan gyakori lett, hogy voltam már gyomortükrözésen is, ahol megállapították, hogy refluxom van, és atom sok a savam.

Tavaly (2014) 74 kg körül voltam, decemberben már csak 69, jelenleg 60.4. Volt időszak, amikor nem nagyon tudtam enni rendesen, volt egy törés az életemben, be is tudtam annak, meg valószínűleg annak is köszönhetem, és itt jön a DE:

Úgy kb. 66 kg-nál sok minden rendeződött körülöttem, újra lett étvágyam, viszont sűrűsödtek a rosszullétek, hidegrázás vagy éppen heveny verejtékezés, nehéz légzés, borzasztó gyengeség (pohár víz mintha 5 kg-os lenne). Egy barátom javasolta, hogy mérjem a cukromat.

Azt vettem észre, hogy míg az éhgyomri cukrom általában teljesen jó 4.9 - 5.6 között van általában, addig evés után két órával mérve szinte mindig 8.5 fölött van, meg néha úgy érzem, mintha nehezebben tudnék egy pontra főkuszálni.

Sajnos évek óta ülő munkát végzek, elég mozgásszegény az életmódom, pedig régen sportoltam. Kimennék futni pl. a Margit szigetre, de már annyit fogytam, hogy nem merek még tovább izzadni, pedig tudom, hogy mozogni is kellene, hogy egészségesebb legyek.

Két kisebb pizzaszelet után mértem már 2 órára rá 10.6-ot. Sokszor, mikor már annyit várok evés után, hogy szinte elájulok az éhségtől, akkor is van, hogy 7.6 körül vagy fölött van, de szinte mindig 6.5 körüli a napközbeni étkezések előtt mérve úgy, hogy általában várok legalább három órát, hogy legyen ideje visszamenni.

Sűrűn vizelek, ezért folyamatosan iszom mentes ásványvizet, hogy ne száradjak ki, de így is az utóbbi két hét alatt fogytam 4 kg-ot és evés után kb. 1 órával szinte kivétel nélkül kisebb-nagyobb rosszullét fog el.

A "ne itt kérdezgessek, menjek orvoshoz" kommentek helyett olyan a cukorbetegségben sajnos jártas emberek tanácsaira szomjazom, akik szerint, ha nem teljesen légből kapott az elképzelésem, mivel érveljek a háziorvosomnál, hogy ne zavarjon el állandóan, mint legutóbb a "ne akarjon minden áron beteg lenni" megjegyzésével tette.

Legutóbbi laborvizsgálatom szerint nincs vese problémám, se pajzsmirigy, se hasnyálmirigy, a vasam az alsó határ alatt van, azt most tablettával próbálom visszahozni, de hiába eszem, folyamatosan fogyok és már már kezdek kikészülni, hogy nem vizsgálják ki a cukromat, pedig egyszer mikor betelefonáltam a körzetihez, az asszisztens hölgy is azt mondta, hogy nem normális, hogy 5 valamennyiről 4 db ham-let puffasztott rizstől három óra múlva 8.8-on legyen a cukrom, menjek be és kapok rá gyógyszert, erre bementem még aznap, majd a doki leoltott, hogy az teljesen normális, biztos a gyomorpanaszaim miatt vagyok csak rosszul. Másnap reggel nagy bátran vettem magamnak egy túrós rétest reggelire, egy fél múlva levert a hideg verejték, majdnem elájultam, a kollégám vitt be az ügyeletre. Kössem az ebet a karóhoz vagy csak beképzelem magamnak? - mert már a barátaim is a "minden fejben dől el" hideg kijelentéssel zárják rövidre a velem folytatott mindennemű kommunikációjukat, ami, mit ne mondjak, nem éppen a lelki nyugalom javulását indukálja az emberben.



2015. ápr. 8. 13:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szólj a háziorvosnak. Illetve gyógyszertárban ahol mernek vercukrot tudod ellenőrizni hogy pontos-e a mérőd. Ezzel tudsz menni a háziorvoshoz akinek el tudod mondani a panaszaidat illetve azt, hogy ellenőrzött merovel volt hogy eves után 2 órával volt hogy 10 felettit mértél. Valószínűleg kezdődő cukorbetegseg lehet mivel még nem magas az ehgyomrid. De én nem várnám meg.
2015. ápr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy ha reggeli után órák múlva, mikor már kopog a szemem és ebédelnék, de előtte megmérem és pl. 8.8, akkor tojjak rá, egyek, elvégre éhezem és csak tombolni fog megint a savam, vagy várnom kellene, míg lejjebb megy? Mert ugye ha ilyenkor tényleg nem szabadna még egyek, akkor az életben nem múlik el a refluxom, ráadásul a súlyomat sem fogom tudni visszaszedni. Próbálkoztam már salátával, glutén mentes dolgokkal, többször kevesebbet módszerrel, de folyamatosan csak éhségérzetem van, meg szomjas vagyok és csak fogyok napról napra. Kb. egy hete sikerült látszólag tartanom a súlyomat 1-2 napig, mikor mindig ettem, mikor éhes voltam, viszont azokon a napokon a rosszulléteim túllépték a "kellemetlen" szintet és beléptek a "baromi szarul érzem magam" kategóriába.

Lisztérzékenységi tesztet is csináltam, az is negatív lett, úgyhogy nem attól vagyok rosszul.

2015. ápr. 8. 14:09
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ezzel dönteni el, hogy mikor ehetsz és mikor nem. Ezt kezelni kellene. Vizeletvetel mikor volt? Cukor nem volt benne?
2015. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ :)

A fő problémám, hogy már egy csomószor mondtam a körzetimnek, de mindig azt mondja, hogy tutira nem vagyok cukorbeteg, bár apám is az volt, de mivel anyám pszichiátriai kezelt volt hosszú évekig, ezért alapból abból indul ki a doki, hogy biztos pszichésen vagyok rosszul, ezért is mertem enni ugye egy rétest, és esküszöm elhittem, hogy tényleg nem lesz bajom, de csak rosszul lettem. Mondjuk terheléses cukorvizsgálatra akkor is kell adjon beutalót a kérésemre, hogyha közben hülyének néz, igaz? Engem az sem zavarna, ha a vizsgálaton kiderül, hogy tényleg csak hülye vagyok, legalább a fiam nem fogja örökölni.

Vizelet vizsgálatom volt kb. egy hete, abban úgy emlékszem nem volt, nincs nálam a lelet.

Nem akarom én magam kezelés nélkül öngyógyítani, csak mivel még nem sikerült elérnem, hogy kezeljenek vele, ezért kérdezem, hogy tudjam, addig is mire kell figyelnem.

A refluxos tüneteim két éve jelentkeztek először, éjjeli megébredéssel arra, hogy nem tudok lélegezni, de folyton pánikbetegnek akarnak diagnosztizálni. Két hete derült ki, hogy már szétmarta a sav az egész nyelőcsövemet meg a légcsövemet is felmarta, de ehhez is hosszas megaláztatások árán jutottam el, hogy "jó, nézzük meg, hogy megnyugodjon".

2015. ápr. 8. 14:34
 5/21 anonim ***** válasza:
De azt is mondtad neki, hogy mértél már 10 feletti értéket kaja után két órával? Mert így felelőtlenség ha nem ad beutalót terhelésesre.
2015. ápr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Talán a mozgásra figyelhetnel addig illetve mersekelheted a szénhidrát fogyasztást. Ha ezzel sikerül kordában tartani a vercukrodat akkor amugy sem kapnál inzulint még. De ebből igy lehet magas az éhgyomri is amivel nem usznad meg. Igy minel kevesebb, ugy tudom 150 vagy 160 gramm szénhidrát a megengedett diéta során.
2015. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Mondtam, persze, csak az a baj, hogy mivel mindig visszamegy több óra után, ezért mindig azt mondja, ez teljesen normális. Még el is hinném neki, ha közben nem lennék rendszeresen rosszul evés után meghatározott időn belül. Most mértem (uccsó csíkom volt, úgyhogy most nem tudok majd referálni, utána mennyi lesz), most pl. megint 5.3, de már délben is marha éhes voltam, csak ugye mivel majdnem 9 volt még, vártam az ebéddel, és mivel már csak egy tesztcsíkom volt, inkább többet vártam, úgyhogy most ebédelek, csak ugye így most megint már éhezik a gyomrom, mire eszem.

Csak ugye én mindenhonnan azt hallom, hogy evés után két órával egészséges embernél illene valahol 6 alatt lennie, vagy nem jól tudom?

Minden esetre csak kérek egy beutalót akkor terhelésesre, ha hülyének tart a doki, ha nem.

Köszönöm a javaslatokat, megpróbálok többet mozogni, már a rendszeres séta is sokat tud segíteni tudom, csak a sok fogyástól úgy legyengültem, hogy fázom, mint állat, de remélem mostmár csak kitavaszodik lassan pár nap múlva :)

2015. ápr. 8. 15:06
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha a diéta mellett normalis a cukrod akkor nincs baj. Évente viszont célszerű ver es vizeletvetelre menni, ha közben kialakul a cukorbetegseg az latszik a labor eredmenyeken. Mert ez magában meg nem az, csak esetleg kezdődő cukorbetegseg. Hatha sikerul diétával kordában tartani a cukrot.

En ugy tudom a két ora utáni 7-ig normalis. 8 sem olyan vészes. 10 mar tenyleg sok.

2015. ápr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ha úgy eszem, mintha cukorbeteg lennék, akkor nem ugrál úgy ki, csak ha úgymond "normálisan" eszem, mintha minden rendben lenne velem, olyankor van magasan, de a 10-es feletti nem jellemző, csak volt már olyan is. Általában 8.6-8.8 körüli szokott lenni, ha olyat eszem, amiben úgy rendesen van szénhidrát, de pékárut már szinte egyáltalán nem eszem egy ideje, meg kizárólag mentes ásványvizet iszom, se ice tea, se cola, se semmi ilyesmi. De pl. a detki cukormentes háztartási kekszből, ha megeszem 4-5 szemet, akkor is az egekbe szökik.

Minden esetre ha jól értem, akkor legalábbis rosszul lennem nem kellene ilyen értékekkel, igaz?

Vagyis jó eséllyel inkább emésztési probléma lesz a rosszulléteim hátterében?

Azért egy terhelésest kérek, mi bajom lehet, és igyekszem diétázni, meg mozogni.

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat!

Ha van valami fejlemény referálok ;)

2015. ápr. 8. 17:21
 10/21 anonim ***** válasza:

Én annyira nem vagyok benne de ha az ehgyomrid nem rossz, cukor nincs a vizeletetben és a két orasod enyhén magas akkor ilyen mértékben ez nem kellene hogy ilyen tüneteket okozzon. Ez inkább csak hatalmas rizikó vagy kezdődő cukorbetegseg. Nem maga egy kialakult cukorbetegseg. De attol diéta kellene, nem hiszem hogy inzulinnal szeretnéd szurkalni magad a jövőben.

Lehet emésztési probléma is igen.

2015. ápr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!