Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak, mert már...

Mit csináljak, mert már nagyon rossz?

Figyelt kérdés
3 napja nem bírom levinni a 38-39 fokos lázamat. AlgoPyrin,Panadol,Rubophen-t is szedek. Emelett minden reggel és este megiszok egy citromos mézes kamilliateát, és így se semmi. Hűtőfürdő is volt, dehát az se segít. Kétszer voltam orvosnál, de ő csak annyit mondott, hogy pihenjem ki. Nem bírom 0-24be feküdni és aludni már napja. Sétálni menyjek le a friss levegőre? esetleg 1-2 gerezd fokhagyma üresen?
2015. ápr. 10. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvos nem adott algopyrin szurit? Nem ártana levinni a lázad de ha se gyógyszer se hűtőfürdő nem segít az nem jó.. Igen a friss levegő mindenképpen jót tesz, a fokhagyma is egészséges, sok folyadék beviteléről is gondoskodj.
2015. ápr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ. Algopyrin-t azért nem írt a doki, mert van nekünk itthon elég
2015. ápr. 10. 13:56
 3/10 anonim ***** válasza:
De én az injekcióra gondoltam. Magas lázra szoktak adni, 39 már magasnak számít. Helyben kaptál volna egyet és az tényleg jó és gyors.
2015. ápr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem hűtőfürdőt ne csinálj,mert attól csak rosszabb,de a homlokodra érdemes lenne hideg vizes kendőt tenni.Továbbra is feküdj az ágyban,vagy ahol kényelmes,és takarózz be.Mindig legyen a közeledben valami vödör amibe a slejmet kiköpheted. Ne igyál hideg folyadékot,jól teszed,ha csak teát szürcsölsz. Egyébként nem kötelező alukálnod,elég ha csak fekszel,és közben olvashatsz valamit,vagy tévézhetsz. Ha tormát eszel,az is nagyon jó,mert tisztítja a légüregeket,és ilyenkor érdemes D-vitaminban gazdag gyümölcsöket,zöldségeket,tojást fogyasztani. Jobbulást kívánok!
2015. ápr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Injekciót nem kapam. Utolsónak, meg aki hozzászólt, nagyon szépen köszönöm nagyon redesek vagytok :)
2015. ápr. 10. 14:08
 6/10 anonim válasza:
A reggel-esti kamillateán kívül azért még nagyjából 2 liter folyadékot mindenképpen igyál meg. Lázcsillapításra meg nálam az ibuprofén tartalmú gyógyszerek váltak be jobban (pl. Advil, Nurofen), a Panadol meg a Rubophen nekem nem hasznél 38-39 fokos láznál.
2015. ápr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A hűtőfürdő nem jó dolog.

Egészségügyön magyarázta el a tanárnő, és belegondolva, tényleg logikus :)

A hidegre a szervezeted nyilván rögtön kompenzálni akar, és míg a víz hűt téged lefelé, a szervezeted tolja felfelé a hőfokot, ergo teljesen ellentétes folyamatok játszódnak le a szervezetedben.

Ha szerencséd van a víz győz, ha nem jól csinálod, akár feljebb is kúszhat a lázad.

Érdemesebb hideg vizes borogatást használni, arra ügyelve, hogy a belső szerveid környékét ne takard le (tehát kézre, lábra, a perfiériás részekre menjen csak, ott nem harcol annyira a szervezet).


A másik: a lázad mitől van? Betegség? Megfázás? Nekem egyszer volt ilyen csillapíthatatlan lázam, és az bizony idegi eredetű volt, egy idegösszeroppanás mellé "járt". Amíg nem nyugodtam meg, nem múlt el.

2015. ápr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem hétfőn volt magas lázam és mivel nagyon fájt a fejem, arra tettem egy hidegvizes zsebkendőt és a csuklómra is, kicsit vitt le a lázamból, bár nekem a Rubophlen is segít. Te is meg vagy fázva?
2015. ápr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok megfázva. Csak nagyon magas a lázam és a jobb oldali nyirokcsómóm be van dagadva. Azt mondta az orvos,hogy attól ne féljek,mert a láz miatt jött ki. Annyi a panaszom,hogy le vagyok gyengülve,és lázas vagyok. Tehát nm érzem jól magam
2015. ápr. 10. 15:02
 10/10 anonim ***** válasza:
A nyirokcsomó azert dagad meg mert az immunrendszer próbál védekezni. A láz maga is azért van. Nyilván kellemetlen csak amiatt ne aggódj. Én is ilyen vagyok, ha összeszedek valami vírust, sehogy sem megy le a lázam és nem látom a végét. Aztán egyszer csak lemegy és nem is megy vissza fel. Jobbulást! Sok folyadekrol ne feledkezz el, olyan 3 litert kellene inni mert 2 kell neked, sajnos a láz okozta izzadás miatt sokat veszitesz viszont.
2015. ápr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!